Зеленський доручив отримати від США інформацію про зупинення військової допомоги

Президент Володимир Зеленський заявив, що доручив представникам української влади звʼязатися з американськими колегами та отримати офіційну інформацію щодо зупинення військової допомоги від США.
Про це Зеленський повідомив у зверненні, яке опублікував Офіс президента.
«Я доручив міністру оборони України, керівникам наших розвідок, дипломатам зв’язатись зі своїми відповідниками в Сполучених Штатах Америки й отримати офіційну інформацію», — заявив президент.
Також він заявив, що в Україні «не один тиждень отримували різні сигнали», і вже був випадок зупинки допомоги. Йдеться і про гуманітарну, і про енергетичну допомогу.
Військова ж підтримка, за його словами, була призупинена наприкінці січня. Але президент запевнив, що тоді «все вдалося швидко відновити». Зеленський наголосив, що українські служби встигли напрацювати алгоритми дій за будь-якого розвитку ситуації з допомогою партнерів.
«Зараз не 2022 рік. Зараз наша стійкість вища. Ми маємо засоби захисту. Але для нас важливі нормальні, партнерські відносини з Америкою для реального закінчення війни. Ніхто з нас не хоче нескінченної війни», — заявив президент.
У своєму зверненні президент анонсував новини від Європейської комісії щодо суттєвих коштів на захист Європи. За його словами, для України це передусім додаткова ППО: системи та ракети.
Що відомо про зупинення допомоги від США
Видання Blooomberg та CNN, покликаючись на неназваних посадовців Міністерства оборони США та Білого дому, заявили, що президент США Дональд Трамп призупинив надання Україні всієї американської допомоги. Зокрема, тієї допомоги, яку розпорядився виділити ще його попередник Джо Байден. Офіційних повідомлень Білого дому про таке рішення не було.
Журналіст видання Economist Олівер Керрол стверджує, що рішення Трампа, про яке написали в медіа, поки що не торкнулося реальних дій. Водночас він уточнив, що це не означає, що наказу про зупинку допомоги не було — просто на місцях в Україні доказів цього не бачать.
Премʼєр-міністр Денис Шмигаль своєю чергою заявив що ще станом на вечір 3 березня військова допомога від США продовжувала надходити.
На тлі цих повідомлень президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала план ReArm Europe («Переозброєння Європи») на 800 мільярдів євро, який передбачає збільшення витрат на оборону — як для свого захисту, так і для підтримки України.
- Поділитися: