Укладення нових контрактів на боєприпаси ставало «на паузу»? Жумаділов відповів громадській раді
Глава Агенції оборонних закупівель Арсен Жумаділов після звинувачень, що з початку 2025 року нова команда не уклала жодного контракту на боєприпаси, зустрівся з Громадською антикорупційною радою при Міноборони, щоб надати пояснення.
Про це повідомила журналістка Тетяна Ніколаєнко, яка входить до ради.
Усе почалося з повідомлення «Центру протидії корупції» — там розповіли, що АОЗ з січня 2025-го не уклала жодного контракту на боєприпаси. Організація посилалася на відповідь на запит, яку надав сам Жумаділов.
«Інформуємо, що в період з 25 січня 2025 по 21 лютого 2025 Агенцією було укладено 72 державні контракти (договори) за категорією “Безпілотні авіаційні комплекси, безпілотні літальні апарати та повітряні мішені”. Водночас за категорією “Боєприпаси” за визначений період державні контракти (договори) не укладались», — йдеться у документі.
Коли ж засновник ЦПК Віталій Шабунін опублікував допис із критикою цього, представники АОЗ у коментарях зауважили, що відповідь надали так, «як було сформульоване питання».
Загалом же, стверджують в агенції, з початку року за напрямком «боєприпаси» АОЗ взяло на себе бюджетні зобов’язання на суму 57,3 млрд гривень. А протягом місяця укладалися додаткові угоди до чинних державних контрактів коштом 2025 року: «Тобто у межах нових грошей на нові обсяги».
Наразі ж за напрямком «боєприпаси» визначені до контрактування найменування та контрагенти на загальну суму 38 537 743 048 гривень.
Виконавча директорка ЦПК Дар’я Каленюк відповіла, що додаткові угоди до чинних контрактів — це «формальність для взяття бюджетних зобовʼязань та оплати за старими контрактами».
Як пояснили в АОЗ, з початку року агенція проводила роботу із ЗСУ щодо перегляду цін на окремі номенклатури. Це дозволило запустити нове контрактування, кажуть в агентстві.
«Контрактів дійсно не було, бо нова команда думала, як визначити орієнтовну вартість. Адже, розділивши суму на кількість, в АОЗ зрозуміли, що нічого не зможуть законтрактувати. Тоді вони передали Центру управління оборонними ресурсами свою версію цін. Зараз це питання ніби вже узгоджено», — переказує розмову із Жумаділовим Тетяна Ніколаєнко.
За її словами, «так чи інакше, зараз АОЗ планує законтрактуватись на орієнтовно 57 мільярдів».