Зеленський вперше відреагував на скандал в АОЗ: Умєров може робити все, щоб не було пауз у постачані зброї

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир ЗеленськийTelegram / Zelenskiy Official

Президент Володимир Зеленський вперше прокоментував конфлікт довкола зміни керівництва Агенції оборонних закупівель. Він вважає, що міністр оборони Рустем Умєров «має право ухвалювати будь-які рішення заради безперебійного постачання озброєння» для Збройних сил України.

Про це Зеленський сказав в інтерв’ю для Associated Press.

За словами президента, міністр оборони «має право робити все, щоби не було ніякого гальмування в постачанні, і він це виконує».

Як наголосив Зеленський, особливо це стосується, якщо є інституційні проблеми з підписанням контрактів або сигнали про зниження підтримки ЗСУ, оскільки «не може бути пауз у термінових рішеннях».

«У нас є міністр оборони, який чітко розуміє, що, не дай Боже, будуть якісь паузи в підтримці нашої армії, то будуть не тільки втрати у військових, будуть втрати цивільного населення, будуть страждати діти, буде більше ударів, буде сильніша росія. Він не може робити жодної паузи в постачанні. У нього є контракт», — заявив президент.

Більше про ситуацію в АОЗ

24 січня міністр оборони Рустем Умєров заявив, що не буде продовжувати угоду з нинішньою керівницею Агенції оборонних закупівель Мариною Безруковою попри рішення Наглядової ради агентства продовжити її контракт іще на рік.

Натомість керувати АОЗ призначать Арсена Жумаділова — директора іншого закупівельного агентства, Державного оператора тилу. Жумаділов підтвердив призначення і додав, що паралельно залишиться очільником ДОТ.

Безрукова наполягає, що вона залишається чинною керівницею АОЗ. У Наглядовій раді агентства заявили, що Міноборони намагається керувати АОЗ у «ручному режимі».

Після цього міністр оборони Рустем Умєров ініціював службове розслідування в агенції. Марину Безрукову на час розслідування відсторонили від роботи.

Усе це сталося після суперечок про зміни статутів закупівельних агентств Міноборони. Нагадаємо, АОЗ і ДОТ створили після корупційних скандалів попереднього керівництва міністерства. Обидва агентства мають незалежні Наглядові ради.

Проте нещодавно Міноборони запропонувало внести зміни у статути закупівельників так, щоб мати можливість давати їм обов’язкові вказівки чи ухвалювати кадрові рішення у разі «наявної або потенційної загрози національній безпеці». Водночас чіткого переліку таких загроз немає. У цьому побачили загрозу для «політичних рішень» та спробу обходити Наглядові ради агентств.