ДОТ посилює контроль графіків постачання майна в ЗСУ: Хочемо бачити процес на власні очі
Державний оператор тилу — агентство Міноборони, яке займається нелетальними закупівлями, — оголосило про «суттєве» посилення контролю за дотриманням графіку виробництва речового майна для ЗСУ.
Про це йдеться в повідомленні ДОТ.
У 2025 році бюджет закупівель речового майна ДОТу становить понад 23 млрд гривень. У Міноборони наголосили, що ці ресурси «мають бути використані ефективно, з чітким дотриманням термінів та якості».
«Окрім документального підтвердження, ми хочемо бачити процес на власні очі. Це дає змогу оперативно реагувати на потенційні ризики, які, на жаль, траплялися у 2024 році», — зазначила Вікторія Виноградова, директорка програми речового майна ДОТ.
Серед основних проблем вона назвала перевантаженість постачальників контрактами, депріоритизація замовлень, а також перебої з постачанням сировини.
«Зараз ми системно відстежуємо наявність матеріалів, темпи виконання замовлень та відповідність продукції затвердженим стандартам. Це дозволяє вчасно виявляти проблеми та ухвалювати відповідні рішення», — сказала Виноградова.
З початку року представники ДОТ 14 разів виїжджали на цехи підприємців. Агенція має щоквартальний план перевірок підприємств, а постачальники заздалегідь отримують офіційні повідомлення про виїзди.
Особлива увага приділяється «новим гравцям» ринку, а також компаніям, у яких рівень виконання зобов’язань становить менш як 75%.
У разі виявлення порушень складається відповідний акт. Якщо постачальник систематично не виконує свої зобов’язання, ДОТ має право на одностороннє розірвання договору. Тоді постачальник втратить можливість брати участь у майбутніх закупівлях.