Ткаченко озвучив десятки питань до «Суспільного» після виборів голови правління мовника
Ексміністр культури Олександр Ткаченко оголосив, що направив великий запит про надання інформації щодо роботи «Суспільного мовлення».
Про це він написав у соцмережах.
«Вибори на голову “Суспільного“ минули, а втім, залишилися питання. Наприклад, у питаннях рейтингів трьох телеканалів “Суспільного“, на які направляється більшість з 2,175 млрд грн коштів платників податків і які разом менші за нішевий канал “Бігуді“ чи “Оце“», — написав він.
Ткаченко також порушив питання обрахунків собівартості власного контенту на різних платформах. А також голосування на засіданнях Наглядової ради членів, «які пропустили більше засідань, ніж передбачено законом, що може поставити під сумнів законність усіх рішень ради».
Він повідомив, що направив офіційний публічний запит із майже 30 питань «в інтересах забезпечення прозорості функціонування органу, що фінансується з державного бюджету, та з огляду на публічний інтерес до діяльності АТ Національна суспільна телерадіокомпанія України, або «Суспільне мовлення» — українська суспільна телерадіокомпанія, до якої входять загальнонаціональні телеканали «Перший», «Суспільне Культура», «Суспільне Спорт», радіоканали, 24 регіональні філії, а також диджитал-платформи.“НСТУ” й ухвалених Наглядовою радою рішень».
«За тими, хто наглядає, має ж бути якийсь громадський контроль теж. Заслуг колег у досягненні незалежності “Суспільного“ це жодною мірою не стосується», — написав Ткаченко.
Що передувало?
«Суспільне мовлення» нещодавно проводило конкурс на посаду голови правління мовника на наступні чотири роки. Наглядова рада допустила шістьох претендентів, серед яких був і ексміністр культури, ексгендиректор групи каналів «1+1 Media» та колишній народний депутат від «Слуги народу» Олександр Ткаченко.
У підсумку головою правління переобрали Миколу Чернотицького, який обіймає цю посаду з 2021 року.