Посли ЄС погодили 18-й пакет санкцій проти рф. Каллас назвала його «одним із найсильніших»

Посли 27 країн-членів ЄС під час ранкового засідання 18 липня узгодили 18-й пакет санкцій проти росії.

Про це повідомила голова європейської дипломатії Кая Каллас.

«Ми твердо стоїмо на своєму. ЄС щойно схвалив один із найсильніших на сьогодні пакетів санкцій проти росії», — заявила дипломатка. 

За її словами, ЄС продовжить скорочувати військовий бюджет кремля, переслідуватиме ще 105 кораблів «тіньового флоту» та їхніх постачальників, а ще — обмежить доступ російських банків до фінансування.

Також новий пакет передбачає заборону на будівництво трубопроводів «Північний потік», зниження цінової стелі на російську нафту та обмеження для тих, хто займається індоктринацією, тобто ідеологічною обробкою, українських дітей.

«Ми чинимо посилення тиску на російську військову промисловість, китайські банки, що дозволяє їм обходити санкції, та блокуємо експорт технологій, що використовуються в безпілотниках», — додала голова європейської дипломатії. 

Вперше в санкційному пакеті блоку йтиметься про реєстр прапорів та найбільший нафтопереробний завод «Роснафти» в Індії.

Однак офіційно цей пакет мають ухвалити пізніше — сьогодні на засіданні Ради ЄС із загальних справ, зазначило «Суспільне».

Що передувало?

Ще 10 червня Єврокомісія представила новий пакет санкцій проти рф. Відтоді Словаччина ветувала його 6 разів через занепокоєння щодо планів поступового припинення постачання російського газу.

Братислава вимагала гарантій, що матиме достатню кількість газу «за розумними цінами», а згодом і взагалі висунула нову умову: дозволити Словаччині отримувати російський газ до 2034 року. Хоча, зрештою, словацький прем’єр-міністр Роберт Фіцо відмовився від блокування пакета.

Окрім того, під час узгодження 18-го пакета санкцій проти росії, одна держава-член мала технічне застереження щодо нового обмеження. Як вказувало «Суспільне», Мальта не підтримувала перегляд ціни на російську нафту.

В Естонії ж наполягали на тому, що цей пункт має обов’язково бути у пакеті й навіть натякали, що можуть заблокувати прийняття нових санкцій, якщо звідти виключать зниження цінової стелі на нафту.