«Акти залякування». МКС відреагував на те, що росія оголосила у розшук головного прокурора суду

Міжнародний кримінальний суд назвав залякуванням те, що росія оголосила в розшук головного прокурора МКС, який видав ордер на арешт президента рф володимира путіна.

«Асамблея держав-учасниць Римського статуту висловлює жаль у зв’язку з цими актами залякування та неприйнятними спробами підірвати мандат МКС щодо розслідування, покарання та запобігання вчиненню найтяжчих міжнародних злочинів», — йдеться у заяві МКС.

Асамблея також закликала держави, які ратифікували Римський статут або приєдналися до нього, захищати принципи та цінності, закріплені у статуті. А ще — зберігати цілісність МКС попри будь-які загрози проти нього, його посадовців та співробітників.

«Суд залишатиметься непохитним у виконанні свого законного мандата щодо забезпечення відповідальності за найтяжчі злочини, що викликають стурбованість міжнародної спільноти загалом», — зазначено в заяві Міжнародного кримінального суду.

Що передувало?

Міністерство внутрішніх справ росії оголосило в розшук Каріма Хана, головного прокурора Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт президента рф володимира путіна.

В оголошенні про розшук вказується, що Каріма Хана розшукують за статтею Кримінального кодексу росії, без зазначення, за якою саме.

Нагадаємо, палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду в Гаазі видала ордер на арешт путіна та російської уповноваженої у справах дітей марії львової-бєлової 17 березня.

А вже за 3 дні Слідчий комітет росії порушив кримінальну справу проти прокурора та трьох суддів МКС за статтями про «притягнення свідомо невинного до кримінальної відповідальності», «незаконне звинувачення особи у скоєнні тяжкого чи особливо тяжкого злочину», «підготовку до нападу на представника іноземної держави».

У росії скаржилися, що на «кримінальне переслідування, яке має свідомо незаконний характер, оскільки підстав для притягнення до кримінальної відповідальності немає».

Детальніше про рішення МКС

путіна підозрюють у незаконному переміщенні та депортації населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до росії, відповідно до статей Римського статуту. Злочини були скоєні на окупованих територіях щонайменше з 24 лютого 2022 року.

Уповноважена з прав дітей росії львова-бєлова теж підозрюється у причетності до депортації українських дітей.

В Офісі генпрокурора України пояснили, що відтепер путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину. А ордер на арешт означає, що за межами росії путіна мають право затримати й передати до суду.

Затримати його можуть на території країн, які ратифікували Римський статут. Україна його лише підписала, але не ратифікувала.