росія оголосила у розшук головного прокурора МКС після видачі ордера на арешт путіна

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан під час робочого візиту до України, 16 березня 2022 року
Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан під час робочого візиту до України, 16 березня 2022 рокуОфіс генпрокурора

Міністерство внутрішніх справ росії оголосило в розшук Каріма Хана, головного прокурора Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт президента рф володимира путіна.

Про це повідомляє ТАСС із посиланням на базу МВС росії.

В оголошенні про розшук вказується, що Каріма Хана розшукують за статтею Кримінального кодексу росії, без зазначення, за якою саме.

Нагадаємо, палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду в Гаазі видала ордер на арешт путіна та російської уповноваженої у справах дітей марії львової-бєлової 17 березня.

А вже за 3 дні Слідчий комітет росії порушив кримінальну справу проти прокурора та трьох суддів МКС за статтями про «притягнення свідомо невинного до кримінальної відповідальності», «незаконне звинувачення особи у скоєнні тяжкого чи особливо тяжкого злочину», «підготовку до нападу на представника іноземної держави».

У росії скаржилися, що на «кримінальне переслідування, яке має свідомо незаконний характер, оскільки підстав для притягнення до кримінальної відповідальності немає».

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан у базі МВС росії «Медиазона» / Скриншот

Детальніше про рішення МКС

путіна підозрюють у незаконному переміщенні та депортації населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до росії, відповідно до статей Римського статуту. Злочини були скоєні на окупованих територіях щонайменше з 24 лютого 2022 року.

Уповноважена з прав дітей росії львова-бєлова теж підозрюється у причетності до депортації українських дітей.

В Офісі генпрокурора України пояснили, що відтепер путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину. А ордер на арешт означає, що за межами росії путіна мають право затримати й передати до суду.

Затримати його можуть на території країн, які ратифікували Римський статут. Україна його лише підписала, але не ратифікувала.