Антикорупційний та економічний ефект від цифровізації за два роки сягнув понад 16 млрд грн — Шмигаль
За два роки завдяки цифровізації державних послуг антикорупційний та економічний ефект сягнув понад 16 мільярдів гривень.
Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Під час засідання 19 вересня уряд ухвалив ще низку антикорупційних рішень.
Так, Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт про ратифікацію угоди з Організацією економічного співробітництва та розвитку.
«Україна приєднається до робочої групи щодо боротьби з хабарництвом у міжнародних ділових операціях. Уже маємо статус потенційного кандидата на вступ до Організації. Крок за кроком наближаємося до повноцінного членства», — розповів Шмигаль.
Також уряд затвердив законопроєкт, що приводить українське законодавство до стандартів FATF — Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей.
За словами Шмигаля, законопроєктом забороняється надавати кошти, активи та економічні ресурси тим, хто внесений до переліку осіб, пов’язаних із провадженням терористичної діяльності, та осіб, які перебувають під міжнародними санкціями.
Як пояснив очільник уряду, документ допоможе врегулювати процедуру внесення рф до національного списку терористичних країн.
Серед іншого, Кабінет Міністрів затвердив методологію визначення кінцевого бенефіціарного власника підприємства. Цим рішенням буде продовжена імплементація стандартів FATF, зауважив Шмигаль.
Нагадаємо, щоб розпочати переговори про вступ до ЄС, Україна повинна виконати низку рекомендацій Європейської комісії. Серед них — забезпечення відповідності законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам FATF.
У вересні 2022 року Верховна Рада в другому читанні схвалила законопроєкт, який регулює перевірку інформації про реальних власників компаній.
Рада Європейського Союзу повідомляла, що станом на червень 2023 року Україна вже виконала два кроки із семи, які Єврокомісія запропонувала Києву як пріоритетні у заявці на членство в ЄС.