Антимонопольний комітет оштрафував на 274 млн тютюнову компанію «Тедіс Україна»
Антимонопольний комітет оштрафував на понад 274 млн грн тютюнового дистриб'ютора «Тедіс Україна». Той не повністю виконав розпорядження АМКУ від 2016 року.
Про це повідомила пресслужба Комітету.
Справа стосувалася порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
У грудні 2016 року АМКУ постановив, що «Тедіс Україна» з 2013-го по вересень 2015 року займала монопольне становище на загальнодержавному ринку дистрибуції сигарет, чим порушила закон.
За це компанію оштрафували загалом на понад 431 млн грн. Частину штрафів — майже 300 млн грн — дистриб'ютор сплатив у 2017 році. Залишок — у 2020 році.
Окрім штрафів, «Тедіс Україна» зобов'язали протягом двох місяців припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції та усунути причини їх виникнення. Також протягом трьох років компанія мала щомісячно звітувати про ціни та обсяги реалізації сигарет за встановленою формою.
Протягом 2016-2020 років рішення АМКУ оскаржували в суді. Верховний Суд у 2018 році скаргу «Тедіс Україна» задовольнив частково. Згодом акціонери «Тедіс Україна» оскаржили рішення суду першої та апеляційної інстанцій. Однак 10 вересня 2020 року Північний апеляційний господарський суд провадження закрив.
«Оскільки ТОВ "Тедіс Україна" не виконало рішення №551-р повною мірою у визначені строки… Комітет довів учинення ТОВ "Тедіс Україна" порушення та наклав штраф», — ідеться в заяві АМКУ.
У самого дистриб'ютора переконують, що повністю виконали всі зобов'язання АМКУ та виплатили штраф. Звинувачення державного регулятора там вважають безпідставними. Обіцяють оскаржувати їх у суді.
Монополія тютюну
Нагадаємо, у жовтні 2019 року АМКУ наклав штраф розміром 6,5 мільярда гривень на тютюнового дистрибʼютора «Тедіс Україна» і чотирьох виробників сигарет, серед яких компанії «Філіп Моріс», «Джей Ті Інтернешнл Україна», «Імперіал Тобакко Продакшн Україна» та «Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна». Причиною накладання штрафу стало узгодження дій та порушення умов чесної економічної конкуренції.
Усі компанії звернулися до суду.