Apple вдвічі зменшує комісію за використання App Store. Але стосується це лише малого бізнесу
Компанія Apple анонсувала програму підтримки малого бізнесу. Для них удвічі зменшать комісію за продаж додатків і віртуальних товарів у App Store.
Про це йдеться в блозі Apple.
Програма підтримки запускається з 1 січня 2021 року для того, щоб «малі й незалежні розробники продовжили працювати над інноваціями в період глобальних економічних викликів». У компанії кажуть, що знижена комісія дозволить розробникам-початківцям більше ресурсів вкладати в розвиток власного бізнесу.
Деталі програми обіцяють оприлюднити на початку грудня, а наразі оголосили основні критерії для участі. 15% (а не 30%) від доходу за розміщення програм в App Store зможуть платити:
- розробники, які за 2020 рік заробили до 1 млн доларів на своїх додатках;
- нові розробники, які раніше не розміщували свої додатки в App Store.
Щойно розробник на додатку заробить понад 1 млн доларів, за розміщення в App Store доведеться платити 30% комісії. Якщо програми розробника через рік знову зароблять менше ніж 1 млн доларів, то він може претендувати на 15-відсоткову комісію з наступного року.
Що передувало?
У вересні великі компанії-розробники ігор і додатків, зокрема Epic Games, Spotify і Tinder, вирішили створити коаліцію для боротьби з політикою компаній-гігантів Apple Inc. та Google щодо комісій у їхніх онлайн-магазинах. Розробники обурилися через те, що умови компаній-гігантів роблять їх неконкурентоздатними.
Останнім часом у бік Apple Inc. та Google усе частіше лунають закиди у монополізмі на ринку додатків. Компанії фактично контролюють весь світовий ринок додатків для смартфонів через власне програмне забезпечення та власні магазини для додатків — Apple Store та Google Store.
До того ж компанії використовують суперечливі тактики. Наприклад, Apple не дозволяє встановлювати на айфони додатки не з власного магазину. А Google забороняла використання версій Android, створених на базі відкритого коду. Також компанія зобов'язує всіх виробників Android-телефонів встановлювати власний пошуковик Google.
У червні Єврокомісія почала розслідування проти компанії Apple щодо недобросовісної конкуренції. Їй, зокрема, закидають примушування користувачів до використання лише своєї системи оплати Apple Pay і додатків лише зі своєї крамниці App Store.