Європейська комісія почала розслідування проти компанії Apple щодо недобросовісної конкуренції. Їй, зокрема, закидають примушування користувачів до використання лише своєї системи оплати Apple Pay та додатків лише зі своєї крамниці App Store.

Про це повідомляє пресслужба Європейської комісії.

У повідомленні зазначається, що розслідування проти Apple відкрили на підставі скарг від музичного стриминґового сервісу Spotify та одного з продавців електронних та аудіокниг. Ті закидали Apple недобросовісну конкуренцію, яка впливає на їхні доходи в межах ЄС.

Розслідування Єврокомісії буде стосуватися двох конкретних обмежень на користування продукцією Apple.

Перше — це обов’язкове використання фірмової платіжної системи Apple Pay, яка завдає збитків авторам додатків, бо компанія стягує з них 30-відсоткову комісію за її використання.

Друге — обмеження щодо здатності сторонніх розробників рекламувати платні послуги, які надаються за межами їхніх додатків (тобто не через Apple Pay).

«Нам необхідно впевнитися, що правила Apple не порушують правила конкуренції на ринках, де компанія має інших конкурентів, наприклад, своєму стриминґовому музичному сервісу Apple Music чи Apple Books», — зазначила єврокомісарка з питань конкуренції Марґрете Вестаґер.

Нагадаємо, в березні антимонопольний регулятор Франції оштрафував Apple на 1,1 мільярда євро через порушення правил конкуренції та неналежну економічну поведінку щодо її посередників на ринку.

Поділитись: