Археологи виявили на Донеччині поховання зрубної культури: знахідки відправлять на дослідження
Археологічна експедиція у складі викладачів та студентів Маріупольського державного університету провела розкопки кургану поблизу села Комишувате у Донецькій області. На місці виявили два поховання зрубної культури доби пізньої бронзи.
Про це повідомив заступник начальника археологічної експедиції Сергій Небрат у коментарі «Суспільному».
За його словами, для зрубної археологічної культури притаманний обряд поховання людини на лівому боці, головою на схід. Похованого супроводжували два керамічні горщики: один поруч з ним та один на перекритті поховань.
У кургані доби пізньої бронзи таких поховань два. Їх виявили на території між селами Стародубівка та Комишувате. Колись, каже археолог, тут у степах жили скотарі.
«Як правило зрубних поховань — кілька. Може бути до десятка поховань в одному кургані. Але ми навіть здивувались, коли починали розкопки, що тільки 2 поховання було виявлено. Вони за низкою ознак виокремлюються, і можна припустити, що це поховання, так би мовити, лідерів того часу — вождів», — розповів Небрат.
Поряд з кам’яною могилою, яку називають циста — інше поховання. Окрім горщика та м’ясної їжі, яку поклали в могилу, тут знайшли рештки дерев'яної чаші з бронзовим окуттям. Це, за словами археолога, — доволі рідкісна знахідка.
Свої знахідки археологи відправлять на дослідження антропологам. Вони визначать вік, стать та хвороби померлих. Потому кістки зберігатимуть у музеї університету.