У Львові археологи відкопали залишки давнього муру. Його збудували у XIV столітті
У Львові під час розкопок на площі Коліївщини археологи виявили фрагмент оборонного муру, який збудували ще у XIV столітті. Це найстаріша оборонна споруда міста.
Про це повідомили в Науково-дослідному центрі «Рятівна археологічна служба».
За словами керівника досліджень Миколи Шніцара, знахідка цілком прогнозована, адже мур на вулиці Братів Рогатинців, що межує з площею, є на давніх мапах. Його розкриття допомогло науковцям встановити точну локалізацію та з’ясувати стан збереження.
Високий мур — перша лінія оборони середньовічного Львова. Його особливістю була наявність оборонних веж, які з середини XV століття були закріплені за ремісничими цехами. Останні мали підтримувати їх у стані бойової готовності та обороняти під час ворожих нападів.
Науковці зазначають, що Високий мур разом з іншими оборонними укріпленнями Львова почали розбирати наприкінці XVIII століття. З колишньої могутньої лінії оборони Львова до наших днів видимими частково збереглися лише фрагменти.
Йдеться про вежу римарів на вулиці Лесі Українки та вежу токарів на вулиці Арсенальній. Залишки ж самого муру можна побачити позаду королівського арсеналу та на проспекті Свободи.
Це вже не вперше археологи натрапляють на рештки Високого муру під час досліджень у Львові. Раніше науковці «Рятівної археологічної служби» мали нагоду вивчати фрагменти першої лінії оборони Львова на вулицях Руській, Лесі Українки, Підвальній та на площі Міцкевича.
Більше про львівські мури
Високий і Низький мури були закладені у XIV ст. і завершені до середини XV ст. Вони формували дві перші лінії оборони готичного Львова і до завершення третьої лінії оборони у середині XVI ст. визначали обороноздатність міста.
Внутрішній Високий мур завдовжки 1 700 метрів охоплював за периметром Середмістя, а Низький мур простягався поміж міськими брамами з трьох сторін міста.
- Поділитися: