Аварія літака МАУ: Іран ухвалить рішення про передачу «чорних скриньок» після звітування про візит в Україну
Іранська сторона ухвалить рішення щодо передачі бортових самописців збитого 8 січня літака МАУ після того, як делегація країни відзвітує керівництву про результати візиту до Києва.
Про це повідомив глава делегації Ірану після зустрічі із секретарем Ради національної безпеки та оборони України Олексієм Даніловим, передає пресслужба РНБО.
Зазначається, що делегація прибула до Києва у вівторок, 21 січня, для ознайомлення з технічними можливостями української сторони щодо аналізу бортових самописців. На зустрічі були присутні й експерти з Франції та Канади.
22 січня секретар РНБО з послом Ірану в Україні обговорив подальшу співпрацю сторін у розслідуванні аварії літака Boeing 737-800 МАУ, а 23 січня Данілов зустрівся з іранським уповноваженим з розслідування авіакатастрофи стосовно питання роботи експертної групи
Він зазначив, що «остаточне рішення щодо подальшої роботи із засобами реєстрації польотної інформації буде ухвалено після доповіді іранської делегації керівництву країни про результати візиту в Україну та з урахуванням вимог статті 26 Чиказької конвенції та Додатку 13 до неї», — йдеться в повідомленні.
У свою чергу, секретар РНБО наголосив, що Україна готова «забезпечити необхідний комплекс робіт для дослідження «чорних скриньок»».
Нагадаємо, раніше міністр доріг і міського розвитку Ірану Мохаммад Есламі заявив, що «чорні скриньки» зі збитого українського літака повинні залишатися в Ірані, адже вони є одними з основних об’єктів для вивчення катастрофи.
- Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
- На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.
- Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
- 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета.
- 11 січня Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що усі винні будуть покарані.