Міністр доріг і міського розвитку Ірану Мохаммад Есламі заявив, що «чорні скриньки» зі збитого українського літака повинні залишатися в Ірані, адже вони є одними з основних об’єктів для вивчення катастрофи.

Як пише іранське агентство Mehr, міністр зазначив, що таке рішення відповідає міжнародному праву.

«Чорна скринька є невіднятною частиною інциденту, і оскільки аварія сталася в Ірані, згідно з додатком 13 Міжнародної організації цивільної авіації, Організація цивільної авіації Ірану відповідає за розслідування», — сказав він.

За словами Есламі, якщо виникатимуть будь-які проблеми із розшифровкою чорних скриньок, Іран готовий залучати інші сторони на допомогу. Він також додав, що іранська делегація вирушила в Україну, аби «вивчити документи літака».

20 січня міністр доріг і міського розвитку Ірану Мохаммад Есламі відвідав Україну. Тут він наголосив, що іранські фахівці мають перевірити технічні можливості України розшифровувати «чорні скриньки».

19 січня іранське державне інформаційне агентство IRNA повідомило, що в Ірані заперечили, що збираються передати Україні «чорні скриньки» з літака компанії «Міжнародні авіалінії України», який збила іранська ракета 8 січня.

Раніше повідомлялося, що записи з бортового самописця українського літака відправлять для розшифровки до Франції.

Згодом секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що перемовини щодо повернення Україні бортових самописців від літака все ще тривають.

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета.
  • 11 січня Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що усі винні будуть покарані.
Поділитись: