Австралійка азійського походження після операції почала говорити з ірландським акцентом. Це як таке сталося?
27—річна жінка з австралійського міста Брісбен Ан Ґі Єн після операції з видалення мигдаликів почала розмовляти з ірландським акцентом, хоча доти ніколи не була в Ірландії. Фахівці припускають, що в неї виявився дуже рідкісний «синдром іноземного акценту».
Про це пише австралійський портал news.com.au.
Ґі Єн почала помічати зміни в голосі 28 квітня — через понад тиждень після того, як їй видалили мигдалики. Вона почала співати в душі й не впізнала свій голос — це був «іноземний акцент», який «звучав дуже по-ірландськи».
Жінка звернулася до лікарів, але ті після обстеження не виявили в неї будь-яких інших аномалій, окрім зміни акценту, тож Ґі Єн повернулася додому. З часом ірландський акцент нікуди не зникав — і вже й близькі жінки зрозуміли, що вона не прикидається.
Ґі Єн вирішила завести акаунт у TikTok, де ділиться своїми думками й переживаннями щодо раптової зміни в голосі. За її словами, завдяки підтримці сім’ї та друзів вона поступово звикає жити з новим «голосом».
Фахівці вважають, що в жінки міг виникнути так званий синдром іноземного акценту — випадкове виникнення зміни в голосі, яка сприймається як іноземний акцент. Він не залежить ані від місця проживання, ані від досвіду перебування за кордоном.
«Вважається, що синдром іноземного акценту зазвичай викликає травма голови (наприклад, після інсульту чи ушкодження мозку внаслідок удару головою). Це утруднює рух або узгодження м’язів, які ми використовуємо для мовлення», — пояснює Ліндсі Нікельс, фахівець із порушень мовлення з Маквайрського університету в Сіднеї.
Як зазначає The Irish Times, випадки синдрому іноземного акценту, вперше описаного французьким неврологом П'єром Марі у 1907 році, вкрай рідкісні: їх фіксували близько сотні за весь час.
Зараз фахівці одностайні в думці, що синдром може мати неврологічне або психологічне походження. Це означає, що не завжди йдеться про неповоротну зміну мовлення: у деяких людей із часом акцент повертається до норми.
Ан Ґі Єн наразі планує зробити магнітно-резонансну томографію, здати кров на аналізи та відвідати невролога й отоларинголога, щоб вони перевірили, чи є у зміні її акценту якісь неврологічні причини.