Австралійський чемпіонат з тенісу заборонив футболки на підтримку китаянки Пен Шуай. Але після протестів передумав
Організатори Відкритого чемпіонату Австралії з тенісу (Australian Open) заборонили глядачам входити на територію заходу у футболках на підтримку китайської тенісистки Пен Шуай, яка ненадовго зникла після ексвіцепрем'єра КНР у сексуальному насильстві. Після протесту заборони скасували.
Про це пише BBC.
Напередодні тенісисти та фанати спорту розкритикували організаторів Australian Open через те, що співробітники служби безпеки попросили глядачів, які намагалися увійти на територію, зняти футболки з написом «Де Пен Шуай?».
Охорона конфіскувала банер і попросила глядачів зняти футболки, пояснивши, що «Tennis Australia встановлює тут правила».
Організаційний орган Australian Open Tennis Australia заявив, що вони турбуються про безпеку Пен Шуай, але захищали рішення забрати футболки та банер, оскільки за правилами, одяг, банери або вивіски, рекламного або політичного характеру є забороненими.
Однак цю відповідь активно критикували у соцмережах, а на платформі Gofundme навіть почали збір грошей, щоб надрукувати якомога більше футболок. Деякі правозахисники та спортсмени припускали, що на організаторів турніру тиснули китайські спонсори.
Міністр оборони Австралії Пітер Даттон також виступив проти заборони, заявивши про «глибоку занепокоєність» діями Tennis Australia.
Врешті виконавчий директор Tennis Australia Крейг Тайлі заявив, що глядачам дозволять носити футболки, якщо вони не матимуть на меті порушити правопорядок та залишатимуться «мирними».
Але він додав, що приносити банери все одно не дозволять, оскільки це «заважає комфорту та безпеці вболівальників». Втім, співробітники служби безпеки ухвалюватимуть рішення в кожному окремому випадку.
Що передувало?
Китайська тенісистка Пен Шуай не виходила на зв'язок упродовж двох тижнів після того, як 2 листопада написала в китайській соцмережі Weibo, що мала стосунки за згодою з ексвіцепрем'єром Чжаном Гаолі, коли була молодшою, але у 2017 році він вчинив щодо неї сексуальне насилля.
Через годину допис спортсменки зник. А на Weibo блокувався пошуковий запит «теніс».
19 листопада державне ЗМІ Китаю опублікувало лист нібито від Пен Шуай. Але міжнародну асоціацію це не заспокоїло.
Крім того, у WTA не були переконані й після публікації відео 21 листопада, що тенісистка здорова та ухвалює рішення без тиску.
Наприкінці листопада Шуай вийшла на зв'язок та поговорила з президентом Міжнародного олімпійського комітету. Запевнила, що вона у безпеці й почувається добре. Проте у Жіночій тенісній асоціації залишалися занепокоєння щодо того, чи самостійно спортсменка ухвалює рішення та чи в безпеці вона.