Жіноча тенісна асоціація призупиняє всі змагання у Китаї через ймовірне позбавлення волі тенісистки

Пен Шуай
Пен ШуайWikimedia Commons

Жіноча тенісна асоціація (WTA) вирішила призупинити проведення змагань у Китаї. Причина — ймовірне позбавлення волі китайської тенісистки Пен Шуай після звинувачення китайського політика у сексуальному насильстві.

Про це йдеться на сайті WTA.

Глава асоціації Стів Саймон наголосив, що після зникнення тенісистки китайській стороні дали можливість припинити цензуру та довести, що спортсменка перебуває у безпеці та не під тиском. Однак Пекін цією можливістю не скористався.

Саймон згадав, що хоча вже вдалося дізнатися, де перебуває Пен Шуай, проте досі точно не відомо, що вона вільна, перебуває у безпеці та не піддається тиску.

«Я не розумію, як я можу просити наших спортсменів змагатися там, коли Пен Шуай не дозволяють вільно спілкуватися і, мабуть, на неї чинять тиск, щоб вона спростовувала її звинувачення в сексуальному насильстві», — зазначив Саймон.

Що передувало?

Китайська тенісистка Пен Шуай не виходила на зв'язок упродовж двох тижнів після того, як 2 листопада написала в китайській соцмережі Weibo, що мала стосунки за згодою з ексвіцепрем'єром Чжаном Гаолі, коли була молодшою, але у 2017 році він вчинив щодо неї сексуальне насилля.

Через годину допис спортсменки зник. А на Weibo блокувався пошуковий запит «теніс».

19 листопада державне ЗМІ Китаю опублікувало лист нібито від Пен Шуай. Але міжнародну асоціацію це не заспокоїло.

Крім того, у WTA не були переконані й після публікації відео 21 листопада, що тенісистка здорова та ухвалює рішення без тиску.

Наприкінці листопада Шуай вийшла на зв'язок та поговорила з президентом Міжнародного олімпійського комітету. Запевнила, що вона у безпеці й почувається добре. Проте у Жіночій тенісній асоціації залишалися занепокоєння щодо того, чи самостійно спортсменка ухвалює рішення та чи в безпеці вона.

Занепокоєння щодо Пен Шуай виникло на тлі підготовки до зимової Олімпіади в Пекіні у 2022 році. США та Велика Британія не виключають політичний бойкот змагання через порушення прав людини у Китаї, зокрема уйгурів.