Австралійський учений пропонує робити татуювання частинками пластику. Це дозволить переробляти їх одразу в тілі
Професор Метью Гаркнесс з Університету Нового Південного Уельсу в Австралії запропонував нову ідею для боротьби із забрудненням пластиком — робити татуювання не звичайним чорнилом, а з частинками пластику.
Про свою ідею він розповів журналу Fast Company.
Так люди зможуть стати автономними станціями з переробки відходів, вважає науковець. Він узявся за цю ідею, надихнувшись тим фактом, що мікропластик і так присутній в організмі кожної другої людини на Землі.
За його словами, наші тіла створюють ідеальні умови для перероблення цього матеріалу, тому частинки пластику зруйнуються в них приблизно через пів року після ін'єкції.
Однак для такого татуювання підійдуть лише матеріали з полілактиду — біорозкладного пластику. Поширений пластик із продуктів нафтохімії для цієї мети не можна використовувати.
Метью Гаркнесс також представив проєкт модифікованої тату-машинки, яка дозволить працювати з чорнилом, що міститиме частинки пластику. Професор зазначає, що перший прототип пристрою вже готовий, але поки тестувати його не планує.
«Проєкт спекулятивний, він покликаний підштовхнути нас до переосмислення наших цінностей. Це не має стати справжнім комерційним продуктом», — уточнив він.
Поки Гаркнесс планує облишити свою ідею, але в майбутньому, якщо він повернеться до неї, запропонує робити аналогічні татуювання не тільки людям, а й фермерським тваринам — щоб і вони могли стати станціями переробки.