Американські вчені розробили біопластик, який розкладається за три місяці

У США команда дослідників із Єльського університету розробила біопластик на основі тирси, який здатний повністю розкладатися протягом трьох місяців.

Про це повідомляє ScienceDaily.

Вчені змішали тирсу, яку зазвичай викидають як відходи на деревообробних підприємствах, з біорозкладаним розчинником. Так вони отримали суспензію з органічних полімерів і целюлози.

Із отриманої суміші науковці сформували листи, з якими провели різні експерименти. З'ясувалося, що такий біопластик стійкий до пошкоджень, утримує воду і протистоїть ультрафіолетовому випромінюванню.

Щоб перевірити вплив матеріалу на навколишнє середовище, його закопали в землю. У підсумку через два тижні біопластик почав руйнуватися, а через три місяці зовсім розклався.

Також, за словами вчених, цей матеріал придатний до переробки: його можна повернути в початковий стан суспензії та використовувати повторно.

Навіщо потрібен біопластик?

Бо звичний для нас пластик забруднює навколишнє середовище, тому людство шукає безпечні альтернативи.

Як розповів співавтор цього дослідження, професор Лянбін Ху, біопластик має безліч застосувань. Наприклад, його можна використовувати для виготовлення поліетиленових пакетів та упакувань — одне з основних видів використання пластику та головна причина утворення відходів.

Дослідники продовжують вивчати вплив їхнього біопластику на ліси. Хоча наразі в процесі виробництва використовують непотрібні залишки дерева на підприємствах, науковці розуміють, що для масштабного виробництва може знадобитися використання значної кількості деревини. Це може мати погані наслідки для лісів, землекористування, екосистем та зміни клімату.

Це не перший подібний винахід. Приміром, хіміки з Массачусетського технологічного інституту США (МІТ) придумали, як створити термореактивну пластмасу, що піддається вторинній переробці. А в Австралії науковці заявляли про розробку й патентування пристрою, що може утилізувати пластик, який досі не підлягав переробці.