Багато крабів-відлюдників використовують пластик або інше сміття для мушлі — дослідження

Польські дослідники констатували, що більшість видів наземних крабів—відлюдників у всьому світі використовує сміття, залишене людиною, як мушлю.

Про це свідчить дослідження, проведене експертами з двох польських університетів, пише Washignton Post.

Науковці проаналізували загальнодоступні зображення крабів-відлюдників в інтернеті та наукову літературу. Вони виявили 386 ракоподібних, які обрали собі для мушлі сміття.

З проаналізованих крабів близько 85% використовували для мушлі пластик, а решта — метал і скло.

«Ми вперше підтверджуємо, що використання штучних матеріалів крабами-відлюдниками — це поведінка, яка спостерігається в глобальному масштабі. Пластик є найпоширенішим елементом морських відходів, які шкідливо впливають на дику природу», — пишуть автори дослідження.

Дослідники припустили, що краби-відлюдники, можливо, обирають пластикові мушлі, оскільки вони забезпечують кращий камуфляж у забрудненому середовищі. Або на деяких узбережжях просто може бути більше сміття, ніж відповідних мушель.

Інші можливі фактори — краби можуть обирати таку «унікальну» мушлю з метою сексуального сигналу для залучення партнера, оскільки штучні оболонки менш важкі й мають запах. Дослідження 2021 року показало, що крабів-відлюдників, схоже, приваблює хімікат, який виділяє пластик.

А втім, пластик може бути небезпечним для ракоподібних. Дослідження 2019 року на Кокосових (Кілінгових) островах показало, що понад пів мільйона крабів-відлюдників острова заповзли всередину таких предметів, як пляшки, застрягли та загинули. Дослідники виявили, що 414 мільйонів елементів сміття викинуло на береги малонаселених островів.

На відміну від більшості крабів, які мають природно кальциновані черевця, краби-відлюдники народжуються з м’яким тілом. Вони еволюціонували, щоб шукати мушлі й жити всередині. Вони можуть заховатися всередині для захисту або витягнути ноги й плисти. Краби-відлюдники знаходять більші мушлі й переселяються в них у міру зростання їхнього тіла.

«Штучні мушлі створюють підґрунтя для нової еволюційної траєкторії крабів-відлюдників чи це екологічна та еволюційна пастка?» — запитують автори дослідження.