Балтійські країни спільно закликали покарати Лукашенка за торгівлю людьми та використання мігрантів у політичних цілях
Президенти Литви, Латвії та Естонії у спільній заяві назвали використання Білоруссю мігрантів у політичних цілях торгівлею людьми. Глави держав закликали притягнути самопроголошеного президента Олександра Лукашенка до відповідальності.
Про це йдеться на сайті литовського глави держави.
Президент Литви Ґітанас Науседа, президент Латвії Егілс Левітс та президент Естонії Алар Каріс 15 листопада обговорили міграційну кризу, яку вони назвали «гібридною атакою білоруського режиму». Глави держав закликали міжнародну спільноту вжити низку заходів, серед яких:
- засудити режим Лукашенка за використання мігрантів у політичних цілях;
- притягнути режим Лукашенка до відповідальності за торгівлю людьми;
- закликати Єврокомісію розпочати зміни правової бази ЄС у політиці щодо мігрантів та притулків, а також профінансувати створення фізичних бар'єрів та інфраструктури на кордонах;
- продовжити підтримувати громадянське суспільство у Білорусі.
Що відбувається на кордоні Білорусі та Польщі?
З початку листопада там загострилась криза через мігрантів, які через територію Білорусі хочуть потрапити до країн ЄС. Міністерство національної оборони Польщі заявляло про низку провокацій на кордоні, зокрема з боку білоруських прикордонників.
8 листопада у Польщі повідомили про «найбільшу спробу силового проникнення» мігрантів до країни. Увечері 9 листопада дві групи із декількох десятків мігрантів змогли прорвати паркани на кордоні й потрапили до Польщі з Білорусі, однак їх усіх затримали. А 14 листопада на територію Польщі проникли близько 50 мігрантів.
Мігранти прориваються через кордон, застосовуючи каміння, сльозогінний газ, лазери та стробоскопи. У прикордонній службі Польщі впевнені, що ними мігрантів забезпечують білоруси.
Наразі мігранти з країн Близького Сходу розбили біля білорусько-польського кордону табір. З боку Польщі кордон охороняють прикордонники, правоохоронці та військовослужбовці.
За даними РНБО, міграційна криза може торкнутися України, оскільки на території Білорусі перебувають 16 тисяч мігрантів.