Мігранти застосували сльозогінний газ проти прикордонників Польщі, який їм могли дати у Білорусі

Польські прикордонники стверджують, що мігранти, які перебувають на білорусько—польському кордоні, застосували проти них сльозогінний газ. А білоруські солдати нібито руйнували тимчасову огорожу.

Про це 13 листопада повідомили у прикордонній службі країни.

«Вночі в районі Черемхи білоруські солдати почали знищувати тимчасову огорожу на кордоні. Вони виривали стовпи огорожі та розривали її за допомогою службового автомобіля», — вказано у повідомленні.

Там зазначили, що польських силовиків засліпили лазерними променями та стробоскопічним світлом.

А ще прикордонники стверджують, що група приблизно зі 100 мігрантів очікувала на можливість нелегального перетину кордону. Але прорватися не вдалося.

«Білоруси забезпечили іноземців сльозогінним газом, який був застосований щодо польських силовиків», — додали у прикордонній службі Польщі.

У Міністерстві національної оборони Польщі вчора, 12 жовтня, писали, що переміщення мігрантів перебуває «під суворим контролем білорусів».

А ось такий вигляд 9 листопада мав табір мігрантів у польському селі Кузьниця на кордоні з Білоруссю.

Проблеми на кордоні

Низка країн ЄС страждає внаслідок потоків мігрантів через Білорусь. Олександр Лукашенко ще наприкінці травня 2021 року у відповідь на санкції ЄС заявив, що перестане стримувати рух мігрантів через свою країну до Литви. Але ситуація загострилася з початку липня.

Уряд Литви оголосив про запровадження режиму надзвичайної ситуації через різке зростання кількості нелегальних мігрантів. А пізніше литовська влада також оголосила про будівництво стіни на кордоні з Білоруссю.

Згодом ситуація загострилася і в Польщі. На початку вересня польська влада вирішила запровадити у прикордонних регіонах надзвичайний стан. Проте наплив нелегальних мігрантів це не зупинило.

У жовтні польський парламент дозволив висилати нелегальних мігрантів, які незаконно перетинають кордон, а також вирішив побудувати на кордоні з Білоруссю паркан за 1,5 мільярда злотих (350 мільйонів доларів).