Батько хлопчика, який загинув під час теракту в Харкові: «Ми проти обміну підозрюваних навіть після вироку»
Батько загиблого під час теракту у Харкові 15—річного школяра Данила Андрій Дідик виступає категорично проти можливого обміну підозрюваних у теракті біля Палацу спорту.
Про це він сказав у коментарі hromadske.
Він уточнив, що дізнався про можливий обмін з декількох джерел.
«Це не є таємницею, про це кажуть і представники влади, і журналісти, і в Інтернеті про це багато інформації», — розповів він.
Батько також уточнив, що мав зустріч з головою місцевої облдержадміністрації Олексієм Кучером.
«Він розповів мені про обставини обміну, запитав мою думку про це. Я йому відповів, що категорично проти цього», — зазначив він.
Андрій Дідик також розповів, що громадські організації написали звернення до президента Володимира Зеленського, у якому наголосили на недопущенні можливого обміну підозрюваних у теракті біля Палацу спорту
«Я підтримую це (звернення до президента — ред.). Ми категорично проти обміну за будь-яких умов. Ні до вироку, ні після», — заявив він.
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у коментарі hromadske запевнила, що не знає, чи включені підозрювані у цій справі до списку на обмін.
Адвокат Дмитро Тихоненков розповів «Укрінформу», що Фрунзенський райсуд Харкова, де слухають справу про теракт біля Палацу спорту 22 лютого 2015 року, продовжиться 26 грудня: підозрюваним відмовлено у всіх клопотаннях.
22 лютого 2015 року біля Палацу спорту в Харкові під час проведення урочистої ходи з нагоди річниці перемоги Революції гідності стався вибух. У результаті теракту загинули четверо і поранено дев’ятеро людей.
Внаслідок вибуху на місці загинули харківський активіст Євромайдану Ігор Толмачов, підполковник міліції Вадим Рибальченко. Наступного дня помер 15-річний Данило Дідік, що внаслідок вибуху отримав тяжку черепно-мозкову травму і впав у кому.
24 лютого помер ще один поранений внаслідок вибуху — 18-річний студент Харківської Академії міського господарства Микола Мельничук.
26 лютого 2015 року співробітники СБУ за підозрою у вчиненні теракту затримали трьох жителів Харківщини – Володимира Дворникова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова. Усім трьом оголосили підозру за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю). 22 квітня 2015 року обвинувальний акт доправили до Фрунзенського районного суду Харкова. Обвинувачені своєї провини не визнали.
У квітні 2017 року суд почав слухання у справі про теракт від самого початку, бо в колегії суддів сталась заміна.
Загалом, за даними адвоката потерпілих Олега Головкова, за 4,5 роки слухання справи було зірвано або засідання не відбувалося 170 разів.
Україна подала позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконної агресії проти України. Серед перелічених терористичних атак був названий і теракт під час «Маршу єдності» у Харкові.
Пізніше захист потерпілих у теракті біля Палацу спорту у Харкові, що стався у 2015 році, заявив, що не знає, чи включені троє обвинувачених у справі до списків на обмін, але виступають проти їх передачі бойовикам так званих «ДНР» і «ЛНР».