Бідним країнам за кошти багатих відшкодують збитки від кліматичних змін
Учасники кліматичної конференції ООН (COP27) в Єгипті досягли згоди щодо компенсації збитків від змін клімату країнам, що розвиваються. Компенсацію візьмуть на себе багатші країни.
Про це повідомляє The New York Times.
Це було одне з найсуперечливіших питань кліматичних переговорів ООН. Понад три десятиліття країни, що розвиваються, вимагали від багатих і промислово розвинутих компенсацій за руйнівні шторми, хвилі спеки та посухи, пов’язані з підвищенням температури.
А втім, Сполучені Штати та інші заможні країни довго блокували цю ідею, побоюючись, що їм доведеться зіткнутися з необмеженою відповідальністю за викиди парникових газів, які найбільше спричиняють зміну клімату.
20 листопада представники з майже 200 країн нарешті погодилися створити фонд, який допоможе бідним і вразливим країнам подолати кліматичні катаклізми, які посилюються парниковими газами багатих країн.
Зокрема, угода передбачає створення комітету з представників 24 країн, який працюватиме протягом наступного року, щоб визначити, яку саме форму матиме фонд, які країни та фінансові установи робитимуть внески та куди йтимуть гроші.
До чого можуть призвести зміни клімату?
Як йдеться у звіті ООН, через зміни клімату протягом трьох десятиліть у всьому світу розтане велика кількість льодовиків. Зокрема, зникнуть останні льодовики в Африці.
Крім того, за оцінками Міжурядової групи з питань зміни клімату при ООН, до середини XXI століття середня температура у світі зросте на 1,5 градуса за Цельсієм.
Це теоретично допустима норма, перевищення якої призведе до катастрофічних наслідків для природи і неприйнятних змін у різних царинах людського життя.