Білл Гейтс: Жителям багатих країн потрібно споживати тільки штучне м'ясо

Засновник компанії Microsoft Білл Гейтс вважає, що жителям усіх багатих країн потрібно відмовитися від натуральної яловичини, оскільки велика рогата худоба виділяє в атмосферу метан у процесі життєдіяльності та під час перетравлення трави.

Про це він заявив в інтерв'ю американському виданню MIT Technology Review, під час якого обговорював свою нову книгу «Як уникнути кліматичної катастрофи».

«Ви можете звикнути до різниці у смаку, вони (вчені — ред.) з часом зроблять його смак ще кращим», — наголосив він.

Водночас Гейтс висловив сумнів, що 80 найбідніших країн їстимуть синтетичне м'ясо. Наприклад, в Африці Гейтс пропонує використовувати генну модифікацію тварин, щоб різко збільшити кількість яловичини на душу населення, контролюючи обсяг викидів метану.

Бізнесмен зазначив, що перехід до альтернативи натуральному м'ясу складний не тільки з фінансового погляду, але і з політичного у країнах із високим і середнім рівнем доходу.

Чому викиди вуглекислого газу — це погано?

Вуглецеві викиди накопичуються в атмосфері, створюючи так званий парниковий ефект: вони пропускають сонячне світло, але не дають йому розсіятися в космосі. Через це тепло від сонячних променів лишається в атмосфері, поступово її нагріваючи.

За оцінками Міжурядової групи з питань зміни клімату при ООН, до середини 21 століття середня температура у світі зросте на 1,5 градуса за Цельсієм. Це теоретично припустима норма, перевищення якої може призвести до зменшення врожайності рослин і, відповідно, до змін в екосистемах світу.

Якщо ж темпи зростання викидів, спричинені найбагатшими людьми світу, залишатимуться такими, як зараз, до 2050 року температура зросте ще на 1,5 градуса за Цельсієм — навіть якщо решта світу знизить рівень шкідливих викидів до нуля.