Білорусь позбавили права провести ще один чемпіонат світу через «нестабільність в країні»
Виконавча рада Міжнародного союзу сучасного п'ятиборства (UIPM) проголосувала за перенесення з Мінська Чемпіонату світу із сучасного п'ятиборства у 2021 році. Причина — «нестабільність у країні».
Про це повідомила пресслужба UIPM.
Змагання вирішили провести в іншому місті в ті самі дати (7-13 червня). Нині обговорюють, де саме, і оголосять про це впродовж найближчих днів.
В UIPM кажуть, що уважно стежили за розвитком подій у Білорусі протягом останніх місяців й оцінювали можливість проведення чемпіонату світу в Мінську. Там також врахували санкції, запроваджені Міжнародним олімпійським комітетом проти Національного олімпійського комітету Білорусі в грудні 2020 року.
Відтак після обговорення виконавчий комітет проголосував за те, щоб перенести проведення чемпіонату. Його планують провести у Мінську, але пізніше. В UIPM зазначають, що «нинішня нестабільність у країні може поставити під загрозу успіх флагманського змагання».
«Було особливе занепокоєння тим, що багато країн не захочуть поїхати в Білорусь зараз, і члени виконавчої ради хотіли захистити справедливість змагань і процес олімпійської кваліфікації, не додаючи тиску до і без того складних обставин через пандемію COVID-19», — йдеться у повідомленні.
Зазначимо, білоруська столиця у 2021 році вперше готувалася прийняти чемпіонат світу із сучасного п'ятиборства. Раніше в Мінську в рамках міжнародних змагань із п'ятиборства відбувся фінальний етап Кубка світу (2015) і чемпіонат Європи (2017).
Сучасне п'ятиборство включає такі дисципліни, як конкур (кінний спорт), фехтування, стрільба, біг і плавання.
Білорусь без чемпіонатів
Нагадаємо, 18 січня Міжнародна федерація хокею вирішила перенести місце проведення чемпіонату світу у 2021 році з Білорусі. Рішення пояснили «питаннями безпеки й захищеності, які перебувають за межами контролю» Федерації.
Із серпня 2020 року в країні відбуваються масові протести через оголошені результати президентських виборів. За даними ЦВК, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Однак протестувальники не визнають цих результатів і вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.
Попри масові мітинги та акції по всій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та знову зайняв пост президента. А протестувальників силовики жорстко розганяють, затримують і загалом переслідують, зокрема й кримінальними справами. Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.
Україна також не визнала легітимності Лукашенка та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка президентом Білорусі.