Україна не визнає Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі. Раніше про це заявила також низка країн Євросоюзу, США та Канада.

Офіційну позицію України оприлюднив у Twitter міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Беручи до уваги передвиборчу кампанію і те, що відбулося після неї, сьогоднішня «інавгурація» Лукашенко не означає його визнання законним», — заявив міністр.

Водночас він додав, що Україна ніколи не втручалася у внутрішні справи Білорусі і завжди буде підтримувати білоруський народ. 

Реакція інших країн на інавгурацію

Низка країн ЄС, США та Канада вже заявили, що також не визнають Лукашенка легітимним президентом.

Так, у Держдепі Сполучених Штатів повідомили, що «оголошені результати виборів сфальсифіковані і не свідчать про легітимність», передає AFP.

У МЗС Канади висловлюють жаль через таємну інавгурацію і кажуть, що Лукашенку «не вистачає легітимності».

Першою з країн ЄС про невизнання Лукашенка оголосила Словаччина. Таку ж позицію Німеччини щодо інавгурації висловив представник уряду Штеффен Зайберт, пише DW. Аналогічну заяву зробив президент Литви Ґітанас Науседа.

«Президентські вибори в Білорусі не були ні вільними, ні спаведливими. Їх результати незаконні. Ніяка церемонія — помпезна чи секретна — не змінить цього факту», — сказав президент.

У МЗС Польщі також кажуть, що Лукашенко незаконно отримав владу, незалежно від того, чи присягнув він таємно чи офіційно.

Голова МЗС Латвії Едгарс Рінкевічс оголосив, що секретна інавгурація Лукашенка не робить його легітимним президентом. Також про те, що Лукашенко «явно залишився без мандату», заявив голова МЗС Естонії Урмас Рейнсалу.

Очільник МЗС Чехії Томаш Петршичек назвав інавгурацію незаконною. Такої ж думки дотримуються і в Данії.

Водночас першим, хто привітав Лукашенка з інавгурацією, став президент Туркменістану.

Що за інавгурація?

Сьогодні, 23 вересня, у Мінську відбулася інавгурація Олександра Лукашенка. Провели її «по-тихому», а після цього Лукашенко фактично офіційно вступив на посаду президента.

Це сильно обурило білорусів, які уже понад місяць виходять на протести проти Лукашенка, адже вважають президентські вибори сфальсифікованими. Люди вийшли на вулиці і 23 вересня, після новин про інавгурацію, але силовики почали їх жорстко затримувати та розганяти, використовуючи водомети.

Поділитись: