Білорусь заявила про повернення додому понад 100 мігрантів
У Білорусі заявили, що за добу 118 мігрантів, які хотіли потрапити через білоруський кордон до держав Євросоюзу, залишили територію країни.
Про це заявив начальник Департаменту з громадянства та міграції МВС Білорусі Олексій Бєгун, цитує агентство «Белта».
У повідомленні йдеться про те, що мігранти вилетіли з Національного аеропорту «Мінськ» в індивідуальному порядку 22 листопада.
За словами Бєгуна, прикордонні служби Білорусі та МВС щодня допомагають охочим повернутись на батьківщину в оформленні необхідних документів і перетині кордону.
Очільник департаменту додав, що наразі в аеропорту перебуває ще одна група громадян з іноземних держав, яка вже пройшла всі прикордонні процедури й очікує на повернення додому.
Також низка посольств, зокрема Іраку та Сирії, організують так звані евакуаційні рейси, якими допоможуть своїм громадянам повернутися на батьківщину, йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, 18 листопада частина мігрантів уже покинула табір на кордоні Білорусі й Польщі. Білоруські прикордонники зазначають, що люди «добровільно» перейшли до транспортно-логістичного центру неподалік кордону. Причиною цього називають погіршення погодних умов.
Що відбувається на кордоні Білорусі?
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко ще наприкінці травня у відповідь на санкції ЄС заявив, що перестане стримувати рух мігрантів через свою країну.
Відтоді напруження щодо хвилі мігрантів до Європи через територію Білорусі зростало, а низка сусідніх із білорусами країн (Польща, Литва, Латвія) оголосили про будівництво парканів, щоб хоч якось стримати людей.
Ситуація на білоруському кордоні загострилася з початку листопада. 8 листопада в Польщі повідомили про «найбільшу спробу силового проникнення» мігрантів до країни.
Після цього там почали збиратися дедалі більше мігрантів, яких, як кажуть у Польщі, приводили до переходу білоруські прикордонники. Люди намагалися прорватися через огорожі.
Крім того, біля кордону було чутно стрілянину. За даними Міноборони Польщі, це провокації білорусів, які «стали повсякденною реальністю». Стріляють нібито холостими патронами.
За даними РНБО, міграційна криза може зачепити й Україну, оскільки на території Білорусі перебувають 16 тисяч мігрантів.
Автор: Маркіян Климковецький