Більше спорту та незадоволення дистанційкою: як пандемія вплинула на дітей в Україні?
Кожна друга дитина в Україні ніколи б не хотіла більше повертатись до дистанційного навчання. А кожна третя дитина почала займатися спортом на карантині або збільшила його присутність у своєму житті.
Про таке свідчать результаті соціологічного дослідження, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) і які є у нашому розпорядженні. Його замовила ГО «Культурні географії» за фінансової підтримки Українського культурного фонду.
У межах проєкту «Діти Covid-19» хотіли з’ясувати, як пандемія вплинула на життя дітей в Україні. Дослідження провели серед школярів 9 — 16 років.
З’ясувалось, що більшість опитаних дітей (80,5%) вважають, що пандемія вплинула на їхнє життя.
Кожна десята дитина описала свій емоційний стан під час карантину як пригнічений, а кожна сьома називала його піднесеним. 74% респондентів оцінюють свій емоційний стан нейтрально.
Більшість дітей зазначила, що одержувала підтримку від батьків. Водночас лише 1,5% отримували підтримку з боку вчителів.
Опитування показало, що кожна друга дитина не хотіла б взагалі навчатися дистанційно.
Під час пандемії значно зросло користування гаджетами — смартфоном, комп’ютером та ноутбуком, планшетом тощо. Вони — не лише інструменти для навчання, а й засоби для проведення вільного часу. Крім цього, гаджети це спосіб комунікації з друзями, 61% опитаних використовує соціальні мережі.
Майже третина дітей (28,1%) обирає читання як дозвілля наодинці, ігри (44,2%) — на першому місці, потім ідуть фільми та аніме (36,5%). Спорт (23,7%) та малювання (23%) завершують топ-5.
За даними соціологів, діти на карантині частіше проводили час із батьками: ті допомагали їм у навчанні, проводили вільний час разом, і така тісніша взаємодія переважно була дітям до вподоби.
У дослідженні також відзначають, що карантин мав і певний позитивний вплив, наприклад, на спортивні звички. Якщо у 36% дітей вони не змінилися, то 38,5% опитаних почали займатися спортом або збільшили його присутність у своєму житті. Спорт також був спільним заняттям із батьками для 11% опитаних.