Більшість пошкоджених об'єктів енергетики планують відновити вже до кінця доби — Шмигаль
Уряд та всі профільні відомства почали роботу над відновленням об'єктів, які зазнали ушкоджень внаслідок масованого обстрілу зранку 10 жовтня. За попередньою інформацією, більшість пошкоджених об'єктів енергетики відновлять до кінця доби, ще частину — завтра, 11 жовтня.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Він уточнив, що російські ракети влучили в об’єкти енергетичної інфраструктури в 11 областях і Києві. Електропостачання порушено практично по всій країні. У 8 регіонах виникли проблеми з водопостачанням.
А втім, уже вдалося відновити енергопостачання в Сумах, також над цим працюють у Житомирі та Харкові. У Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській та Житомирській областях ввели Тобто так звані віялові відключення. Їх застосовують протягом певного періоду доби задля обмеження навантаження на енергосистему. Наприклад, у Києві обіцяють відключати електропостачання не більше ніж на дві годиниграфік аварійних відключень електроенергії.
Шмигаль також закликав українців на декілька днів обмежити споживання електроенергії, особливо у вечірні години. Він просить не вмикати найбільш енергозатратні прилади (електрообігрівачі, бойлери, електроплити, мікрохвильовки, пральні машини, електрочайники, кавоварки та праски), якщо є змога.
Це зменшить навантаження на нашу енергосистему й дозволить максимально швидко відновити інфраструктуру.
Нагадаємо, електропостачання станом на 13:27 було відсутнє у 5 областях: Львівській, Полтавській, Сумській, Харківській та Тернопільській. На решті території України електропостачання працює із частковим порушенням.
Перебої з доступністю мобільного інтернету фіксують у Хмельницькій, Львівській, Полтавській областях, Харкові та Житомирі. Ще у низці населених пунктів є проблеми з мобільним зв'язком.
Через проблеми, які виникли внаслідок російського обстрілу, Офіс президента закликав усіх українців намагатися з 17:00 до 22:00 10 жовтня обмежити споживання електроенергії. Це допоможе пройти критичні навантаження наших електромереж.
Ракетні удари по Україні
Зранку 10 жовтня вибухи лунали у 15 областях, зокрема: Київській, Дніпропетровській, Хмельницькій, Житомирській, Тернопільській, Львівській, Харківській, Одеській, Івано-Франківській, Полтавській, Миколаївській, Вінницькій та Сумській.
Низка вибухів пролунала просто у центрі столиці України. У Києві є щонайменше 5 загиблих та ще 51 поранений. Є загиблі та поранені також у Дніпрі й на Київщині. Загалом в Україні відомо про щонайменше 11 загиблих та 87 поранених.
Окупанти зранку випустили по Україні 84 крилаті ракети та 24 безпілотники, серед яких 13 дронів-камікадзе Shahed-136. З-поміж них наша протиповітряна оборона знешкодила 43 ракети та 13 безпілотників, зокрема 10 дронів-камікадзе.
Ракетних і ракетно-авіаційних ударів завдавали з районів Каспійського моря та Нижнього Новгорода. Крім того, росіяни завдали авіаційних ударів із застосуванням 17 дронів типу «Шахід» із території Білорусі та окупованого Криму.