Біля Маріуполя зафіксували ще одну ймовірну братську могилу — «Схеми»
Поруч із кладовищем окупованого села Виноградне, яке розташовується за 5—6 кілометрів від Маріуполя, супутникові знімки зафіксували появу траншеї. Ймовірно, це ще одна братська могила загиблих маріупольців.
Про це повідомляє проєкт журналістських розслідувань «Схеми».
Згідно із супутниковими знімками, викопані траншеї на території кладовища Виноградного з’явилися наприкінці березня. На знімках 17 березня цих розкопок ще немає, а на фото Maxar за 29 березня вже помітні траншеї розміром орієнтовно 38 на 4 метри.
Згідно із супутниковим знімком Planet за 20 квітня, розмір місця масового поховання збільшився і став приблизно 45 на 25 метрів.
Про те, що поруч із сільським кладовищем під час окупації російськими військовими з’явилася братська могила, владі Маріуполя повідомили місцеві жителі. Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко вважає, що там можуть бути тіла сотень загиблих — переважно з лівобережної частини Маріуполя.
«Там вони ховають місцевих мешканців, яких ворожа російська армія вбила літаками, артилерією. Коли почалися запеклі бої у місті після 20 березня, то тіла з вулиць вже прибирати ми змоги не мали… За попередніми даними, в місті Маріуполь убили понад 20 тисяч місцевих жителів», — розповів Бойченко.
Нагадаємо, інше ймовірне масове поховання маріупольців виявили в окупованому селищі Мангуш, яке розташовується менш ніж за 20 кілометрів від Маріуполя. Супутникові знімки зафіксували появу там траншеї довжиною у понад 300 метрів.
Міська влада Маріуполя повідомляла, що російські військові ховали у Мангуші загиблих маріупольців. На думку влади, у селищі окупанти могли поховати від 3 до 9 тисяч містян.
Що відбувається в Маріуполі?
Місто, яке майже два місяці заблоковане російськими військами, фактично знищене. Частину маріупольців примусово вивозять на територію невизнаної «ДНР» або до росії, у них забирають українські документи й відправляють у так звані фільтраційні табори.
Нині на заводі «Азовсталь», який досі штурмували російські війська, залишаються заблокованими українські захисники, серед яких орієнтовно 500 поранених, і приблизно тисяча цивільних мешканців міста, зокрема жінки та діти.
20 квітня захисники заявили, що готові евакуюватися за підтримки третьої сторони. Того ж дня президент Владимир Зеленський заявив, що Україна готова обміняти полонених російських військових на людей з Маріуполя.
21 квітня завдяки гуманітарному коридору з Маріуполя вдалося виїхати чотирьом евакуаційним автобусам. Люди заночували в Бердянську й уже прибули в Запоріжжя.