BioNTech хоче ліквідувати дефіцит вакцин проти COVID-19. Для цього створили альянс фармкомпаній
Німецька компанія BioNTech, яка разом із Pfizer розробила вакцину проти коронавірусу, створила альянс із 13 фармкомпаній для ліквідації дефіциту препаратів проти COVID—19.
Про це повідомляє The Wall Street Journal.
У новий альянс увійшли 13 компаній, більшість із яких базуються у Євросоюзі. Серед партнерів німецькі компанії Merck, Rentchler Biopharma, Evonik Industries, Dermapharm, Siegfried AG та Baxter Oncology; французькі Sanofi та Delpharm; швейцарська Novartis, австрійська Polymun Scientific Immunbiologische Forschung GmbH та канадська Acuitas Therapeutics.
Компанії поставили спільне завдання виготовити два мільярди доз вакцини до кінця 2021 року. Водночас BioNTech не виключають, що експортні обмеження в ЄС, Великій Британії та США можуть порушити ланцюжок постачання дефіцитних інгредієнтів для вакцин.
BioNTech також зазначила, що створення альянсу узгодила зі своїм партнером Pfizer. У межах альянсу німецька компанія планує розширити й власне виробництво вакцини. У квітні вона планує запустити новий завод потужністю в 750 мільйонів доз коронавірусної вакцини на рік. Насамперед препарати планують постачати до країн ЄС.
Проблеми з вакцинацією в ЄС
Європейський Союз загалом уклав договори з дев'ятьма розробниками вакцин від коронавірусу на 2,3 мільярда доз. Цього достатньо для повної вакцинації всього населення держав-членів ЄС (450 мільйонів).
Проте досягти мети вакцинувати більшість населення до літа 2021 року Євросоюзу, схоже, не вдасться. Станом на 13 березня, відповідно до даних аналітичного порталу Our World in Data, в ЄС ввели трохи більш як 47 мільйонів доз вакцини, або 10,6 дози на 100 населення. Це менше, ніж у США (понад 30,5) і Великій Британії (понад 36).
Серед причин повільного розгортання вакцинації називають надто бюрократичний підхід і невиконання фармкомпаніями домовленостей щодо виготовлення певної кількості доз. На цьому тлі в січні Єврокомісія обмежила експорт вакцин за межі ЄС, залишивши, однак, низку винятків — зокрема і для України.
Крім того, в ЄС наразі активно ведеться обговорення щодо введення так званих ковід-паспортів, які б могли допомогти запустити туристичний сезон улітку 2021 року. Проєкт «зеленого цифрового пропуску» (Digital Green Pass) Єврокомісія планує представити 17 березня.