Бойовики «ЛНР» просять Білорусь видати їм Протасевича для «слідчого експерименту»

«Генеральна прокуратура ЛНР» звернулася до Білорусі з проханням видати затриманого співзасновника Telegram—каналу NEXTA Романа Протасевича «для проведення слідчого експерименту».

Про це у вівторок повідомила представниця «генпрокуратури» самопроголошеної республіки Інна Семенова, цитує російське агентство ТАСС.

Вона заявила, що під час розслідування нібито встановили причетність Протасевича до обстрілу мирного населення Донбасу і знищення цивільної інфраструктури. Тепер так звана прокуратура «ЛНР» просить Білорусь дозволити провести слідчі дії за участю Протасевича на підконтрольній бойовикам території.

Оновлено. Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко погодився, щоб бойовики допитали опозиціонера.

Нагадаємо, у «ЛНР» порушили справу щодо Протасевича ще 27 травня. Його підозрюють в участі у бойових діях на Донбасі у складі батальйону «Азов». Про це говорив і очільник Комітету державної безпеки Білорусі Іван Тертель. Він казав, що Роман Протасевич «відповідає визначенню терориста» та «бойовика-найманця».

Натомість засновник і перший командир полку «Азов» Андрій Білецький відповів, що Протасевич був у зоні бойових дій не як військовий, а як журналіст, та навіть отримав поранення біля Широкино.

З чого все почалося?

23 травня в Мінську затримали білоруського опозиціонера й співзасновника опозиційних білоруських Telegram-каналів Романа Протасевича. Він перебував на літаку Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса.

Під час прольоту над територією Білорусі тамтешні диспетчери повідомили про ймовірне мінування борту. Літак у супроводі винищувача сів в аеропорту Мінська. Там під час повторного огляду пасажирів затримали Протасевича, а також його дівчину, громадянку Росії Софію Сапегу. Її заарештували на два місяці за звинуваченнями в кримінальних правопорушеннях.

Вимушену посадку літака й затримання Протасевича засудили європейські політики, США й УкраїнаКраїни ЄС і Велика Британія вирішили закрити своє небо для білоруських літаків. Україна припинила авіасполучення з Білоруссю з 26 травня.