Бойовики не пускають через свої КПВВ українців навіть за особливих обставин — ДПСУ

На Донбасі продовжують діяти тимчасові обмеження на перетин лінії розмежування — пройти Контрольні пункти в'їзду-виїздуКПВВ можна лише за наявності окремого рішення командувача Об’єднаних сил. Однак бойовики відмовляють українцям у перетині навіть у разі наявності особливих обставин.

Про це повідомляє пресслужба Державної прикордонної служби України.

«Часом люди, які їдуть на окуповану територію під тиском критичних життєвих обставин, не можуть перетнути лінію розмежування навіть за наявності позитивного рішення командувача Об’єднаних сил. Більш як 20 осіб, яких українські прикордонники за окремими рішеннями пропустили, проросійські бойовики завертали в «сіру зону»», — йдеться у повідомленні.

Відтак співробітники Держприкордонслужби, як зазначають, допомагали повернутися таким громадянам на контрольовану територію. Прикордонники просять українців, які планують перетинати лінію розмежування, врахувати карантинні обмеження та дії представників окупованих територій.

У ДПСУ нагадали, що на Донбасі продовжують діяти тимчасові обмеження на перетин лінії розмежування. Через продовження карантину до 22 травня обмеження на перетин лінії розмежування триватимуть й надалі — до окремого розпорядження.

Обмеження вводять наказом командувача Об’єднаних сил, і перетнути лінію розмежування можливо лише за його окремим рішенням при вагомих причинах гуманітарного характеру або за критичних життєвих обставин.

Так, з 22 березня командувач Об’єднаних сил надав 283 таких індивідуальних дозволів. Основна частина — 236 позитивних рішень — надали для перетину лінії розмежування в КПВВ «Станиця Луганська».

Як повідомлялося у кінці березня, командування операції Об’єднаних сил з дня заборони перетину лінії зіткнення — 22 березня — через «гуманітарні потреби» дозволило проїхати або пройти 120 громадянам, а ось бойовики їх не пропускали.

Здебільшого, підставами для пропуску громадян були важкі хвороби батьків, смерть рідних та необхідність возз’єднання сімей. Як уточнювали у штабі, бойовики вважали, що такі обставини не є вагомими та не пропускали людей до місць слідування.