Боротьба з фейками не має завадити журналістам користуватися свободою слова — ОБСЄ
Влада має забезпечити підтримку незалежних ЗМІ в Україні,важливо дотримуватися межі, щоб боротьба з фейками не завадила журналістам користуватися свободою слова і самовираження.
Влада має забезпечити підтримку незалежних ЗМІ, важливо дотримуватися межі, щоб боротьба з фейками не завадила журналістам користуватися свободою слова і самовираження.
Про це під час круглого столу з медіа сказав Арлем Дезір, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, передає кореспондентка Громадського.
«Потрібна більша підтримка суспільному мовленню, адже немає по суті великих незалежних медіа в Україні і тільки фінансування може зробити його незалежним гравцем, який би мав власну позицію і не боявся її висловлювати», — сказав він.
«Інше питання — незаконне утримання журналістів в Росії, в Криму, Донецьку: це Сущенко, якому довго не було пред’явлені звинувачення, не може виїхати Микола Семена з Криму, Станіслав Асєєв, ув’язнений у Донецьку, — навіть Червоний Хрест до нього не допустили, довго ми не знали, що з ним, я зустрічався з його представниками вчора», — додав Дезір.
Представник ОБСЄ закликав розслідувати погрози журналістам і наголосив, що нерозслідування злочинів проти ЗМІ є продовженням тиску на журналістів.
«Ми будемо продовжувати слідкувати за інцидентами, за злочинами, зокрема і щодо журналістів Громадського, але і медіа мали б пояснювати владі, що журналістка — священна, це наріжний камінь демократії, це те, без цього усвідомлення владою може створюватися атмосфера залякування», — наголосив Дезір.
Він зазначив, що брак відповідей пресі з боку влади показує, як «складно народжується ця демократична система».
«Владі складно зрозуміти, що може бути інша логіка, аніж та, що медіа — служать. Владі важко зрозуміти, що журналісти вимагають більше прозорості, відповідальності за вчинки, що своєю природою преса критична, але не ворожа... Основне завдання влади— захистити плюралізм в медіа».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська влада не хоче розслідувати злочини правих груп проти журналістів — ООН