Боєприпаси зі збідненим ураном вже у ЗСУ, а в ЄС погодили заборону імпорту олії з України: головне за ніч 26 квітня

Велика Британія вже передала Україні боєприпаси зі збідненим ураном, а Єврокомісія погодилася заборонити імпорт ще одного товару з України. Зібрали головні новини за ніч проти 26 квітня.

Боєприпаси зі збідненим ураном в Україні

Міністерська посада середнього рівня в Міноборони Великої Британії. Раніше вона передбачала обов’язки заступника Державного секретаря з питань оборони Великої Британії (якого неофіційно називають міністром оборони). Міністр з питань ЗС відповідає за операційну та правову політику армії, навчання та військові бази, протокольну політикуМіністр з питань Збройних сил Великої Британії Джеймс Гіппі заявив, що його країна вже відправила в Україну тисячі боєприпасів до танків Challenger 2, зокрема зі збідненим ураном.

Він додав, що танки Challenger 2 та снаряди зі збідненим ураном тепер перебувають під контролем Збройних сил України. За його словами, британське Міністерство оборони не проводить моніторинг місць, де саме українські війська застосовують боєприпаси зі збідненим ураном.

Після цих заяв посольство росії у Лондоні заявило, що Велика Британія «не зможе уникнути відповідальності за наслідки застосування в Україні снарядів зі збідненим ураном, які були передані ЗСУ». Про це написав російський пропагандистський ресурс ТАСС.

Заборона імпорту ще одного товару

Єврокомісія погодилася додати українську соняшникову олію до переліку продукції, забороненої для імпорту. Водночас транзит цього продукту буде дозволений, заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус. Він додав, що все ще ведуться переговори про заборону імпорту інших продуктів.

Телус заявив, що Польща не вийде з односторонньої блокади українського імпорту, доки польські умови не будуть виконані.

«Ми не відмовимося від наших дій на цьому етапі, які ми вжили, якщо не отримаємо відповідних інструментів, які гарантуватимуть, що польський фермер буде в безпеці, коли мова йде про питання, пов’язані з торгівлею, надходженням товарів з України до Польщі», — сказав він.

Затримання кримськотатарського правозахисника

У Білогірську, що в окупованому Криму, російські силовики 25 квітня провели обшук у будинку кримськотатарського правозахисника Абдурешита Джеппарова, після чого вони затримали його.

У Кримській правозахисній групі зазначили, що Джеппарова окупанти затримали нібито за непокору поліції. Правозахисника тримають у спецприймачі для адміністративно арештованих у Сімферополі.

«Це ще один приклад російських репресій проти корінного народу Криму, проти всіх наших людей. Тисячі й тисячі таких прикладів за час агресії як у Криму, так і в інших наших регіонах, окупованих росією», — відреагував президент Володимир Зеленський.

Інші новини

  • На Херсонщині цивільним заборонили користуватися човнами та катерами.
  • Окупанти заявили, що затримали в Маріуполі трьох підлітків, які підтримують Україну.
  • У Конгресі США представили проєкт резолюції щодо умов перемоги України.
  • Петиція за реєстровані партнерства набрала необхідну кількість голосів. Її має розглянути Зеленський.
  • Через російські обстріли на Сумщині є руйнування, а на Дніпропетровщині — постраждалі.
  • NASA планує співпрацювати з росіянами на Міжнародній космічній станції до 2030 року.