Велика Британія назвала брехнею «епічного масштабу» заяви рф про причетність Лондона до підриву «Північних потоків»
У Лондоні відкинули та назвали неправдою «епічного масштабу» заяви росії про те, що Військово—морські сили Великої Британії причетні до підриву підводної частини газопроводів «Північний потік 1» та «Північний потік 2», а також до атаки дронами на Севастополь 29 жовтня.
Свою реакцію на заяви росії Міноборони Великої Британії оприлюднило у Twitter.
Так, британське відомство заявило, що рф вдається до фальшивих заяв, щоб відвернути увагу світу від катастрофічних наслідків свого незаконного вторгнення в Україну.
«Ця вигадана історія говорить більше про суперечки, які точаться всередині російського уряду, ніж про Захід», — йдеться в заяві Міноборони Британії.
Про які звинувачення йдеться?
Міноборони росії після атаки дронів на бухту тимчасово окупованого Севастополя 29 жовтня заявило, що підготовка до цього «теракту» нібито здійснювалася під керівництвом британських фахівців, які перебувають у місті Очаків на Миколаївщині.
У міноборони рф також заявили, що представники цього підрозділу ВМС Великої Британії брали участь у «плануванні, забезпеченні та реалізації терористичного акту в Балтійському морі» 26 вересня — підриву газопроводів «Північний потік 1» та «Північний потік 2».
Через це рф навіть призупиняє участь у «зерновій угоді».
Про прориви на «Північних потоках»
Представники Данії та Швеції 27 вересня повідомили про виявлення двох витоків на газопроводі «Північний потік 1» у Балтійському морі лише за кілька годин після подібної аварії на газопроводі «Північний потік 2». А через два дні стало відомо ще й про четвертий витік. Обидва російські газопроводи є важливими для транзиту газу з рф.
У «Північного потоку 1» постраждали обидві нитки: одна — у морській економічній зоні Данії, а друга — у Швеції. Повідомляється, що два витоки були дуже близько один до одного. Водночас у «Північному потоці 2» падіння тиску зафіксували на одній нитці.
Вимірювальні станції у Швеції та Данії зареєстрували сильні підводні вибухи в тому самому районі, де стався витік газу з газопроводів.
У Німеччині та ЄС підозрюють, що причиною витоку є диверсія. У Євросоюзі попередили, що будь-яке навмисне порушення європейської енергетичної інфраструктури є абсолютно неприйнятним, тому на це потрібно рішуче відповісти.