Шведські сейсмологи зафіксували два вибухи біля газопроводів «Північний потік». Німеччина підозрює диверсію
Вимірювальні станції у Швеції та Данії зареєстрували сильні підводні вибухи в тому ж районі, де стався витік газу із газопроводів «Північний потік». Німеччина підозрює диверсію.
Про це повідомляє SVT.
Представники Данії та Швеції повідомили про виявлення двох витоків на газопроводі «Північний потік-1» у Балтійському морі лише через кілька годин після подібної аварії на газопроводі «Північний потік-2». Обидва російські газопроводи є важливими для транзиту газу з росії.
У «Північного потоку-1» постраждали обидві нитки: одна в морській економічній зоні Данії, а інша — у Швеції. Повідомляється, що два витоки були дуже близько один до одного. Водночас у «Північного потоку-2» падіння тиску зафіксували на одній нитці.
Наразі розслідуванням витоків на газопроводах займається зокрема Німеччина. Як пише Bloomberg, представник служби безпеки Німеччини розповів журналістам, що докази вказують на насильницький акт, а не технічну проблему на газопроводах.
Прем’єр-міністерка Данії також заявила: «Важко уявити, що це збіги. Ми не можемо виключити саботаж».
Бйорн Лунд, викладач сейсмології Шведської національної сейсмічної мережі, заявив журналістам, що організація виявила два «явних вибухи» у районі витоків газу. Один із них мав магнітуду 2,3 та був зареєстрований на 30 вимірювальних станціях на півдні Швеції.
«Добре видно, як хвилі відскакують від дна до поверхні. Без сумніву, це був вибух. Наша станція у Гносйо навіть зафіксувала це», — каже Бйорн Лунд. Він додав, що інформацію про вибухи передали збройним силам Швеції.
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що витік газу є нічим іншим, як «спланованим росією терактом та актом агресії щодо ЄС».
«росія хоче дестабілізувати економічну ситуацію в Європі та спричинити паніку перед зимою. Найкраща відповідь тирану та інвестиція в безпеку — танки для України. Особливо німецькі…», — написав він у Twitter.
У чому важливість газопроводів?
Обидва газопроводи транспортують газ із росії до Європи. На момент витоку обидва «Північні потоки» не постачали газ, однак були заповнені ним.
На початку вересня росія повністю припинила постачання «Північним потоком-1», посилаючись на витік масла. Однак у Європі вважають, що таке рішення є спробою тиску на західні країни.
росія постійно обіцяє відновити постачання газу. Проте нещодавня розгерметизація ставить під сумнів швидке відновлення постачань.
У кремлі знімають із себе відповідальність за проблеми з газом у Європі. Там кажуть, що західні санкції є єдиною перешкодою для постачання газу «Північним потоком».
- Поділитися: