«Це робиться, щоб спаплюжити мою репутацію»: Кличко заявив про тиск через оголошення підозр працівникам КМДА
Міський голова Києва Віталій Кличко заявив про тиск на владу столиці після того, як правоохоронці оголосили про підозри 5 співробітникам КМДА. Вони фігурують у справі про махінації з паркуванням у Києві, коли машини забирали з вулиці на штрафмайданчики безпідставно.
Кличко записав відеозвернення, де заявив: це робиться для того, щоб «спаплюжити його репутацію».
«Ці дії спрямовані на дискредитацію столичної влади й мене особисто, а також створення перешкод для втілення важливих для міста й киян проєктів. І робиться це з однією метою: спаплюжити мою репутацію і створити підґрунтя, щоб усупереч Конституції призначити головою КМДА "зальотного ставленика", а не того, кого обрали кияни», ㅡ каже Кличко.
Він заявив, що через дії правоохоронців робота інспекції з паркування фактично заблокована. Окрім того, Кличко наголосив, що особа вважається невинною у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в суді.
«Бо зараз кричать про підозри, а потім усе лусне як мильна бульбашка. Хочу наголосити, що міська влада попри всі перешкоди працює», ㅡ сказав очільник Києва.
Він також заявив, що «сценарій, який зараз відпрацьовують на столичній владі, ㅡ небезпечний прецедент для всієї країни», а обшуки правоохоронців є «системним, політично вмотивованим тиском».
Про що йдеться?
В Офісі Генпрокурора 16 серпня повідомили, що правоохоронці викрили схему з паркуваннями у Києві. За даними слідства, машини забирали зі столичних вулиць безпідставно, а власники автомобілів могли забрати транспорт лише після оплати «штрафів», сума яких удвічі перевищувала офіційну.
За даними слідства, члени організованої групи щоденно мали складати 300 актів, на підставі яких приватні служби евакуювали транспорт. Щоб виконувати «денний план», вони вдавалися до хитрощів: наприклад, біля припаркованого автомобіля встановлювали знак «Дорожні роботи».
Правоохоронці відкрили справу за фактом зловживання службовим становищем (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України). Наразі повідомлення про підозру отримали 7 фігурантів: п'ятеро службовців КМДА та два керівники приватних юридичних фірм.
Заступник голови КМДА Костянтин Усов заявив, що наразі Інспекція з паркування «обезголовлена і практично паралізована».
«Сервери та робочі станції інспекції вилучені. Евакуація автомобілів, які суттєво перешкоджають дорожньому руху, не здійснюється. Водії безкарно паркуються на тротуарах, смугах громадського транспорту», ㅡ написав Усов у Telegram-каналі. Окрім того, він заявив, що справа, яку розслідують правоохоронці, стосується подій 2019-2020 років.
Обшуки у міськвлади Києва
Обшуки в управліннях КМДА почалися ще навесні цього року. Так, 12 травня правоохоронці завітали з обшуками до комунальних підприємств, які належать до сфери управління КМДА («Київавтодор», «Київзеленбуд», «Київміськсвітло») та їхніх підрядників.
Після них повідомили про підозри службовцям КМДА (чинним та колишнім). Зокрема, їх отримали працівники Департаменту соцполітики Київської міської держадміністрації ㅡ їм закидають заволодіння бюджетними коштами сумою 13,5 млн гривень.
Крім того, 13 травня правоохоронці прийшли з обшуками в офісні приміщення підприємств «Київський метрополітен» та «Київпастранс» щодо можливої несплати податків і привласнення бюджетних коштів.
2 червня правоохоронці проводили обшуки в офісі «Головного інформаційно-обчислювального центру» (ГІОЦ) (це комунальне підприємство Києва). Його підозрюють у сприянні приватній компанії в несплаті податків.
8 липня правоохоронці влаштували обшуки в будівлях Департаменту транспортної інфраструктури КМДА та в «Київавтодорі». А 16 липня з обшуками прийшли у «Київводфонд» ㅡ комунальне підприємство підозрюють у розкраданні 7 мільйонів гривень.
Яка реакція?
Кличко раніше назвав такі дії тиском на місцеву владу. За його словами, прокуратура й податківці «буквально кошмарять столичну владу». Окрім того, в інтерв’ю «Радіо Свобода» він заявляв, що серію обшуків на комунальних підприємствах столиці й у приміщеннях органів столичної влади пов'язує з Офісом президента.
До того, на пресконференції 20 травня Зеленський заявив, що Кличко постійно приходить в Офіс президента й записується на прийоми до нього, хоча президент не може займатися лише питаннями столиці.
Він також прокоментував масові обшуки в КМДА й на комунальних підприємствах столиці. Зеленський каже, що він із ними не пов'язаний, а сам Кличко «публічно неправильно себе поводить».