У «Київському метрополітені» та «Київпастрансі» — обшуки. Підозрюють у несплаті податків та розтраті бюджетних коштів

Правоохоронці прийшли з обшуками в офісні приміщення підприємств «Київський метрополітен» та «Київпастранс». Ідеться про можливу несплату податків і привласнення бюджетних коштів.
Про це повідомили у пресслужбах прокуратури та ДФС.
Так, «Київський метрополітен» підозрюють в умисній несплаті податків під час будівництва Сирецько-Печерської лінії на житловий масив Виноградар. Ідеться про роботи впродовж 2020 року, які здійснювали співробітники ПАТ «Київметробуд» на замовлення «Київського метрополітену».
За даними слідства, у «Київметробуд» замовляли роботи з ремонту устаткування у товариства, яке отримані від «Київського метрополітену» кошти перераховувало на рахунки підприємств з ознаками фіктивності. За попередніми даними, сума збитків становить близько 9 мільйонів гривень.
Слідчі також з'ясували, що «Київметробуд» надавав в оренду афілійованому підприємству власні виробничі потужності. Однак фактично на них «Київський метрополітен» виготовляв залізобетонні конструкції, а бюджетні кошти перераховували на афілійоване підприємство.
Обшуки в «Київському метрополітені» проводили Київська міська прокуратура та Головне управління Державної фіскальної служби.
А що з «Київпастрансом»?
За версією слідства, посадовці «Київпастрансу» та підрядного комерційного підприємства у 2020 році привласнили бюджетні кошти в особливо великих розмірах. Для цього вони використовували підприємства з ознаками ризиковості та транзитності. Ці гроші були виділені на реконструкцію трамвайної лінії у Деснянському районі столиці.
Крім того, посадовці підрядного комерційного підприємства ухилилися від сплати податків в особливо великих розмірах, вважають слідчі.
Обшуки у приміщенні «Київпастрансу» проходили за матеріалами Державної фіскальної служби. Службове розслідування щодо посадовців цього підприємства розпочав Офіс генерального прокурора.
Що передувало?
13 травня «Київський метрополітен» і «Київпастранс» попросили владу столиці підвищити ціну за проїзд до більше як 21 грн або виділити додаткові гроші із бюджету міста для підтримки підприємств під час пандемії.
У метрополітені нарікають на зменшення кількості пасажирів під час пандемії, а в «Київпастрансі» — ще й на підвищення тарифів на електроенергію.
Згідно з розрахунками метрополітену, економічно обґрунтований тариф на 2021 рік становить 21,05 гривні. У «Київпастрансі» кажуть, що для них обґрунтовані тарифи на 2021 рік — 25,18 грн на проїзд наземними видами транспорту (трамвай, тролейбус, автобус) та 78,90 грн на проїзд міською електричкою.
Як пояснив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, рішення про остаточну вартість проїзду ухвалює міська влада «після проходження відповідних процедур та розрахунків».
- Поділитися: