«Час не лікує». Під посольством Росії та Офісом президента нагадали про Іловайську та Дебальцевську трагедії

Близько двох сотень людей вийшли на акцію протесту «Час не лікує» проти російської агресії на Донбасі та бездіяльності української влади в розслідуванні трагедій Іловайського та Дебальцевського котлів. В акції взяли участь дружини й матері загиблих у тих подіях українських військових.

Про це повідомляє наш кореспондент із місця події.

Учасники акції спершу вийшли під стіни посольства Росії в Україні, де влаштували акцію-перформанс: виклали старі кросівки з кров’ю загиблих українських військових серед пожовклих соняхів як згадку про загиблих у серпні 2014 року добровольців.

Після цього акція перемістилася до будівлі Офісу президента, де її учасники вимагали від керівництва притягти до відповідальності винних у загибелі українських військовослужбовців.

Акція приурочена до Дня пам’яті захисників України, який відзначається 29 серпня.

Іловайський і Дебальцевський котли

У серпні 2014-го українські військові кілька разів спробували штурмом узяти Іловайськ, на той час уже захоплений бойовиками. Після третьої спроби їм вдалося взяти частину міста під свій контроль, але після цього туди зайшли регулярні російські війська, внаслідок чого українські військові потрапили в оточення.

Попри домовленості, 29 серпня, під час виходу з оточення за попередньо погодженим гуманітарним коридором, українські військові потрапили під обстріл. Загинули, за даними Офісу генпрокурора, 366 українських воїнів, 429 — отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 — потрапили у полон. Прокуратура назвала єдиною причиною трагедії пряме вторгнення армії РФ.

Бої за Дебальцеве, яке було великим залізничним вузлом, тривали з 21 січня до 18 лютого 2015 року. З 17 на 18 лютого українські військові вийшли з міста, після чого бойовики захопили його. За офіційними даними Генштабу, у цих боях загинули 110 українських солдатів, однак неофіційно називають більші цифри.