Через кліматичні зміни в Індонезії зникли два острови

Через зміни клімату, глобальне потепління та підвищення рівня світового океану два острови в Індонезії повністю пішли під воду.

Про це з посиланням на заяву Індонезійського форуму навколишнього середовища (WALHI) пише видання The Straits Times.

Зараз невеликі острови Бетет і Гундул в провінції Південна Суматра знаходяться на глибині 1 метр і 3 метри відповідно.

«Ці острови були безлюдними. Один з островів, Бетет — це частина національного парку Бербак-Сембіланг», — сказав очільник форуму WALHI в провінції Південна Суматра Уолхі Хайрул Собрі.

Він зазначив, що про затоплення було відомо раніше, відтак люди звідти виїхали.

Колишнє місце розташування острова Бетет в Індонезії, який зник через зміни клімату та підвищення рівня світового океанускріншот карти Google
Колишнє місце розташування острова Гундул в Індонезії, який зник через зміни клімату та підвищення рівня світового океанускріншот карти Google

Уолхі також заявив, що наразі під загрозою затоплення ще 4 острови в тому районі. Так, висота островів Калонг і Салахо Намо, який заселений людьми, зараз сягає всього 2 метри над рівнем моря. Ще один, Крамат, висотою всього 3 метри.

В Індонезійському форумі навколишнього середовища зазначають, що зміни клімату та підвищення рівня світового океану в першу чергу загрожує архіпелагу Індонезії, де мільйони людей живуть в прибережних районах на 17 тисячах островів.