Через протести перевізників на кордоні з Польщею застрягли військові вантажі для ЗСУ — Reuters
Унаслідок страйку польських перевізників на кордоні затримуються військові вантажі для Збройних сил України. Попри обіцянки протестувальників пропускати військові й гуманітарні вантажі, потрібне військовим обладнання досі перебуває на кордоні.
Про це пише Reuters із посиланням на джерела.
Постачання безпілотників, електроніки та пікапів затримуються на кілька тижнів, стверджують виданню джерела в благодійних та неурядових організаціях, які надають військову підтримку українській армії.
Вантажі не пропускають через кордон попри обіцянку польських протестувальників не поширювати блокаду на військові й гуманітарні вантажі.
Річ у тім, пише Reuters, що обладнання закуповують цивільні організації, а перевозять його на комерційних вантажівках, яким заборонено проїжджати через блокаду.
У виданні також стверджують, що українські збройні сили протягом усієї війни значно покладаються на українські благодійні організації, які закуповують безпілотники, транспортні засоби та бронежилети на сотні мільйонів доларів. Джерела Reuters заявили, що такі пожертвування становлять значну частину конкретних типів обладнання.
На кордоні також застрягли десятки систем нічного бачення, пікапи, а також сотні безпілотників, які придбав фонд «Повернись живим», каже його очільник Тарас Чмут.
У фонді намагаються домовитися з польською владою, щоб домогтися пропуску військових вантажів, оскільки українська влада не має іншого вибору, як імпортувати багато важливих речей з-за кордону, стверджує він у коментарі виданню.
Більше про блокаду українсько-польського кордону
Польські протестувальники вимагають, зокрема, повернути необхідність отримання дозволів на двосторонні й транзитні перевезення до держав ЄС для українських транспортних фірм. Також вони хочуть, щоб Польщі не треба було ставати в «єЧергу» в Україні, бо їм, кажуть, подекуди доводиться жити в машинах по два тижні.
Згодом міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик надіслав листа своєму українському колезі, у якому закликав виконати вимоги польських протестувальників.
Утім, потім Україна та Польща напрацювали заходи для розблокування кордону. Страйк продовжиться, але країни погодили зміни для проїзду порожніх вантажівок та нові функції в системі «єЧерга».