Україна готується евакуювати водіїв, які застрягли на польському кордоні — омбудсмен
Українська влада розпочала підготовку до евакуації водіїв із заблокованих пунктів пропуску на території Польщі.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
Він розповів, що раніше отримував звернення з проханням сприяти розв’язанню ситуації зі страйком на польсько-українському кордоні. Зі свого боку Лубінець звернувся до українського прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та свого колеги з Польщі Марціна Вьонцека. Наразі він не отримав відповіді від омбудсмена.
Водночас за дорученням глави уряду України Міністерство закордонних справ надіслало листа Лубінцю. З нього стало відомо, що українська сторона розпочала підготовку до евакуації водіїв із заблокованих пунктів пропуску на території Польщі.
Також є ініціатива зі створення Штабу допомоги українцям на кордоні, щоб забезпечити водіїв харчами, водою, медикаментами, пальним тощо.
На думку Лубінця, ситуація потребує «нагального розв’язання», тому що:
- погодні умови, недостатня кількість харчів та води, відсутність можливості відпочити й отримати меддопомогу загрожують життю та здоров’ю водіїв. Він нагадав, що та кордоні вже загинули дві людини;
- перевізники можуть понести відповідальність за порушення граничного строку перебування за кордоном;
- це може призвести до криз в Україні у різних сферах: економічній, соціальній, військовій. Адже на кордоні перебувають і ті речі, які допомагають боронити країну.
«Не можна допускати такі суперечності у взаєминах між двома дружніми країнами: Україною та Польщею. Адже з перших днів вторгнення Польща незмінно підтримує нас. І ситуація, яка склалася з перевізниками на кордоні, неприпустима!» — наголосив омбудсмен.
Чому страйкують польські перевізники?
Причиною стала «надмірна конкуренція» після ухвалення «транспортного безвізу» між Україною та країнами ЄС. Він звільнив українських перевізників від необхідності отримувати дозволи на двосторонні й транзитні перевезення до держав ЄС.
Протестувальники вимагають, зокрема, повернути необхідність отримання дозволів для українських транспортних фірм. Також вони хочуть, щоб Польщі не треба було ставати в е-чергу в Україні, бо їм, кажуть, подекуди доводиться жити в машинах по два тижні.
Частина протестувальників 13 листопада зустрілася з представниками українського та польського урядів. Однак переговори не розв'язали проблему, і перевізники продовжили блокувати польсько-український кордон.
- Поділитися: