Червоний Хрест реєструє українських військових, які виходять з «Азовсталі»
Міжнародний комітет Червоного Хреста веде реєстр українських військових, зокрема поранених, які виходять із заводу «Азовсталь». Завдяки реєстрації організація має допомагати полоненим підтримувати зв'язок із рідними.
Про це йдеться у заяві Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ).
Організація розпочала реєстрацію 17 травня — на другий день операції з порятунку українських військових. Уже зафіксували «сотні військових».
Під час реєстрації військові мають надати особисті дані: ім'я, дату народження та найближчого родича. Ця інформація дозволяє Червоному Хресту відстежувати тих, кого захопили, та допомагати їм підтримувати зв'язок із рідними.
Зазначається, що МКЧХ не перевозить військовополонених до місць їхнього утримання, а лише реєструє їх. Відповідно до мандата, наданого МКЧХ державами згідно з Женевськими конвенціями 1949 року, організація повинна мати негайний доступ до всіх військовополонених у всіх місцях їхнього утримання. МКЧХ повинні дозволяти опитувати військовополонених без свідків, а тривалість і частота цих відвідувань не мають бути надмірно обмежені.
Евакуація з «Азовсталі»
16 травня до тимчасово окупованого Новоазовська з заводу евакуювали 53 важкопоранених українських бійців, ще 211 бійців евакуювали через гуманітарний коридор у тимчасово окуповану Оленівку.
17 травня Reuters із посиланням на свідка повідомило, що щонайменше ще сім автобусів з українськими військовими виїхали з «Азовсталі». У Міноборони заявляли, що врятованих українських бійців обміняють на російських військовополонених.
Перед цим у Генштабі ЗСУ повідомили, що вище військове командування віддало наказ командирам підрозділів на «Азовсталі» зберегти життя особового складу.
Завдяки бійцям з «Азовсталі» Україна отримала критично необхідний час на формування резервів, перегрупування сил та одержання допомоги від партнерів, додали в Генштабі.
Маріуполь опинився у блокаді російських військ. Повністю зруйновані будинки 84 тисяч містян. Точний підрахунок загиблих здійснити неможливо. За попередніми оцінками, у Маріуполі загинули до 22 тисяч жителів.
На завод «Азовсталь», який захищали українські бійці, 4 травня прорвалися росіяни. Між окупантами та українськими захисниками тривали бої.