У Міноборони закликали не сприймати заяви, які лунають із росії щодо захисників Маріуполя
У Міністерстві оборони України наголошують, що операція порятунку захисників Маріуполя наразі триває, і закликають не сприймати заяви представників російської влади про неможливість обміну.
Про це в ефірі національного телемарафону сказала заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
Вона зазначила, що переговори наразі тривають, а операція порятунку має декілька етапів. Заяви росіян чиновниця назвала внутрішніми політичними процесами.
«У росії є свої політичні процеси, свої політичні угруповання. Вони насамперед працюють на свою внутрішню аудиторію… Тому ми повинні їх сприймати як політичні заяви, спрямовані на пропагандистський ефект і пропагандистську ціль для внутрішнього російського споживання», — зазначає Маляр.
Вона також закликала активістів і небайдужих людей бути обачними у своїх заявах та інформаційних кампаніях, щоб не ускладнювати процес переговорів.
Про що заявляють у росії?
Мін'юст рф напередодні заявив, що просить у суду визнати український батальйон «Азов» терористичною організацією. А у держдумі росії хочуть розглянути постанову про заборону обміну так званих «нацистських злочинців» (так у кремлі називають українських захисників).
Окрім цього, у слідчому комітеті рф заявили, що евакуйованих з «Азовсталі» допитають. Планують установити їхні особи та перевірити «на причетність до скоєних проти цивільного населення злочинів».
Евакуація з «Азовсталі»
16 травня до тимчасово окупованого Новоазовська звідти евакуювали 53 важкопоранених українських бійців, ще 211 бійців евакуювали через гуманітарний коридор у тимчасово окуповану Оленівку.
17 травня Reuters із посиланням на свідка повідомило, що щонайменше іще сім автобусів з українськими військовими виїхали із заводу «Азовсталь».
Перед цим у Генштабі ЗСУ повідомили, що вище військове командування віддало наказ командирам підрозділів на «Азовсталі» зберегти життя особового складу.
Завдяки бійцям з «Азовсталі» Україна отримала критично необхідний час на формування резервів, перегрупування сил та одержання допомоги від партнерів, додали в Генштабі.
Маріуполь опинився у блокаді російських військ. Повністю зруйновані будинки 84 тисяч містян. Точний підрахунок загиблих здійснити неможливо. За попередніми оцінками, у Маріуполі загинули до 22 тисяч жителів.
На завод «Азовсталь», який захищали українські бійці, 4 травня прорвалися росіяни. Між окупантами та українськими захисниками тривали бої.
- Поділитися: