Чи можна до і після вакцинації вживати алкоголь? А робити якісь аналізи потрібно? Пояснює МОЗ
У Міністерстві охорони здоров’я України вкотре відповіли на найактуальніші питання українців щодо вакцинації проти коронавірусу. Зокрема пояснили, чи вплине вживання алкоголю на вироблення імунітету, та чи потрібно робити аналізи перед щепленням.
Відповіді опублікували у Facebook.
У МОЗ наголошують, що ніяких аналізів та обстежень перед і після вакцинації робити не потрібно, якщо немає інших підстав. Зокрема йдеться про ПЛР-тест чи аналіз на антитіла до COVID-19.
Щодо алкоголю, то у МОЗ кажуть, що наразі немає підстав вважати, що його вживання до чи після вакцинації впливає на ефективність щеплення проти COVID-19.
Але експерти наголошують, що великі дози алкоголю пригнічують роботу імунної системи, що може послабити імунну відповідь на вакцину. І загалом зловживання спиртним шкодить вашому здоров’ю.
Чи можна подорожувати літаком? У МОЗ кажуть, що так, можна. Підстав для занепокоєнь немає. Мочити місце уколу також можна, але терти його не треба, щоб уникнути зайвого подразнення.
Також немає обмежень на вживання жирної їжі. Але пам’ятайте, що «важка» їжа у деяких людей може бути причиною розладів шлунку і погіршити самопочуття у післявакцинальний період.
Вакцинація в Україні
Вона триває з 24 лютого. Відтоді першу дозу отримали 2 539 634 людини, а завершили вакцинацію (отримали дві дози) — 1 360 256 людей (з них дві людини отримали першу дозу за кордоном).Щеплення роблять такими препаратами:
- CoviShield (та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії) — Україна отримала 500 тисяч доз;
- AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї — Україна отримала 367 200 доз;
- AstraZeneca, яку виготовляють в Італії, — Україна отримала 705 600 доз;
- CoronaVac — Україна отримала 1,9 мільйона доз;
- Pfizer — Україна отримала 1 131 390 доз у межах COVAX та 367 370 доз у межах прямого контракту.
Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, з травня в Україні мають робити щонайменше по 5,6 млн щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно вакцинувати приблизно 182 тисячі людей.
Водночас поки що таких темпів досягнути не вдалося. Так, у травні загалом зробили 425 тисяч щеплень, а в червні — 1 мільйон 552 тисячі.