Цього тижня гривня послабилась зокрема через психологічний фактор — представник Нацбанку

Цього тижня гривня перестала зміцнюватися і почала втрачати позиції щодо долара зокрема через психологічний фактор на ринку, вважає Сергій Пономаренко, голова департаменту відкритих ринків Нацбанку.

«Відбувся нормальний ринковий механізм, гривня зміцнювалася довгий період часу, і коли валюта зміцнюється, виникає такий психологічний феномен, що ті, хто могли б продавати валюту, а могли не продавати, вони поспішають продати, тому що вони бачать, що кожен день вони отримують менше гривень за валюту. Водночас ті, хто хотіли б купити, вони навпаки затягують процес покупки, бо навіщо купляти, якщо це не терміново, і якщо кожного дня валюта дешевшає», — сказав Пономаренко в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

Він пояснив, що таким чином «накопичується певний дисбаланс».

«І коли ринок тормозиться і видно, що зростання припинилося… Ще можна сказати, що для багатьох був сигнал — на цьому тижні не було великих йдеться про купівлю українських облігацій іноземними інвесторамизалучень Мінфіном через аукціон. Всі зрозуміли, що фактор нерезидентів цього тижня про додаткову пропозицію валюти грати не буде. Це певним чином стало тригером», — пояснив представник Нацбанку.

Тобто, цього тижня, навпаки, валюти почали більше купувати, а не продавати, і цей дисбаланс почав вирівнюватися. Пономаренко розповів, що зокрема у середу, 2 жовтня, фізичні особи купили 100 мільйонів доларів, а продали — 50, що спричинило зростання курсу долара.

Зазвичай такого не буває і сальдо продажу та купівлі валюти приблизно рівне. За словами представника Нацбанку, від початку 2019 року населення навіть трохи більше продало валюти, аніж купило.

Раніше в НБУ заявили, що коливання курсу валют — закономірний процес.

Також у регуляторі розповіли, що за вересень українці продали на 89 мільйонів доларів більше валюти, ніж купили.

В останній тиждень вересня Нацбанк викупив з ринку майже 350 мільйонів доларів.